Sociální sítě
Nahoru

Accordo pro náročné hifisty

D´accordo Franco… Tato slova z učebnice italštiny pro začátečníky znamenají něco ve smyslu „v pořádku Franco, souhlasím“, avšak pouze slovo Accordo je synonymem pro akord, a tak to Franco Serblin při výběru jména svých nových reprosoustav také zcela jistě myslel.Málokomu je utajen fakt, že právě Franco Serblin byl tím, kdo založil renomovanou firmu Sonus Faber. Dovedl jí svojí nepřekonatelnou genialitou na špičku mezi značkami reprosoustav a po sléze, před pěti, prodal. Jako důvod uvádí postupnou ztrátu možnosti vyrábět reproduktory dle svých představ, protože stále rostoucí společnost se stávala stále komerčněji orientovanější  –  musela totiž krýt potřeby světového trhu ve všech cenových segmentech a tím Franco postupně ztratil možnost realizovat své představy o kontrukci i designu.  Renomé Sonus Fabera vytvořily hlavně nekompromisní kompaktní dvoupásmové modely Electa Amator, Minima Amator a Guarneri první generace, na jejichž tradici Franco nyní navazuje Accordem.Protože na přemýšlení o konstrukci si nechal spoustu let a některé nápady si pravděpodobně schovával ještě delsí dobu, snoubí se v této reprosoustavě vše, co za dřívějších dob představovalo Sonus Faber a minulost suvéreně trumfuje. Velikostí je Accordo o něco málo menší, než tehdejší Guarneri, avšak komplikovanou konstrukcí skříně, která je z vysoce pevného sendviče hliníku, hořčíku a ořechových segmentů dosahuje podstatně většího vnitřního objemu. Ten se ještě více zvětšil tím, že je výhybka umístěna ve stojanu, takže překvapivě velký vnitřní prostor se téměř může srovnávat s menšími sloupovými typy. Tím se logicky dosáhlo podstatně lepší reprodukce basů a nádherně asymetrický tvar skříně, jehož křivky téměř spadají do kategorie sochařství moderní klasiky spolehlivě neutralizuje veškeré parazitní rezonance. Na šikmé zadní stěně jsou dva basreflexové otvory a tato část není opticky rušena terminálem pro připojení, který nalezl své místo v dolní části zadní stěny stojanu. Nová firma signora Serblina přísně razí filozofii pouhé absolutní kvality zvuku, nejpreciznějšího zpracování a dokonalého designu bez nákladných marketingových kampaní a zbytečně drahého firemního týmu managerů. Jinak by se nemohlo totiž stát to, co bude v budoucnu asi velice často námětem diskuzí audiofilů a noční můrou mhohé konkurence. Accordo bude stát méně než 150 000 Kč za pár a pořídit si jej bude možné u exklusivního prodejce Finale Audio v pasáži Černá růže v centru Prahy.

Více z rubriky Hi-end audio

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.