Sociální sítě
Nahoru

Klenotník Gerard McCabe překvapil

Při putování za nejluxusnějšími produkty světa zavítala redakce portálu iLuxus do slunné Austrálie. Hlavním cílem byla samozřejmě degustace enormně chutných a proslulých vín, na které již několikrát poukázal přední český magazín Top Class. Na cestách mezi věhlasnými vinařskými oblastmi (Coonawarra, McLaren a Barossa) nás však překvapilo něco ze soudku zcela jiného. Známý místní klenotník Gerard McCabe totiž rozšířil svou kolekci diamantových a perlových šperků o dámské a pánské náramkové hodinky.Gerard McCabe je v rodném městě Adelaide téměř legendou, neboť svou činností úspěšně navázal na práci svého otce i děda – je tak třetí klenotnickou generací. Pod jménem McCabe tak vznikají šperky už déle než čtvrt století. Tyto ručně vyráběné šperky lze exklusivně pořídit pouze na dvou místech světa, totiž na místní nákupní třídě Rundle Mall a v pasáži Adelaide Arcade postavené roku 1885 (kousek od J. Farren Price – místního prodejce hodinek Rolex, Tudor, TAG Heuer a Omega).Vůbec první kolekce hodinek Gerard McCabe je spíše jakýmsi vstupním produktem, neboť ceny hodinek nepřesahují záměrně tisíc dolarů (ačkoli k jejich výrobě dochází na Australském kontinentu, jejich mechanické i quartzové strojky pocházejí zatím z Japonska). Do budoucna je však plán cenovou hranici zvýšit, začít využívat švýcarské strojky a samozřejmě, dle zvyku společnosti, zdobit jejich pouzdra a náramky diamanty, které zatím zdobí pouze perleťové číselníky dámských modelů.Zřejmě nejzajímavější model nese označení Lunar Timepiece a svým vzhledem vychází z klasických hodinek 60. let. Pokud se jeho strojek do budoucna podaří nahradit mechanickým, mají hodinky určitě svou budoucnost…

Více z rubriky Dámské hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.