Sociální sítě
Nahoru

Infiniti M35h s lepší ekonomikou provozu

Infiniti, japonský výrobce luxusních výkonných automobilů, potvrdil snížení emisí CO2 svého modelu Infiniti M35h pro rok 2012 na hodnotu 159 g/km. Konstruktéři nevsadili u hybridního sedanu na obvyklé vylepšování dílčích specifikací, jako je například osazení pneumatik s nižším valivým odporem, ale našli řešení úspory emisí CO2 v samotné technologii.

Klíčová zdokonalení přesnosti elektromotoru a procesu nabíjení baterie umožňují modelu Infiniti M35h více využívat tichý elektrický pohon při studených startech, což přináší kromě nižších provozních nákladů i další výhody.

Změny přinesly nejen nižší emise CO2, ale také další snížení již tak nízké spotřeby paliva modelu M35h. Kombinovaná spotřeba vozu, jehož celkový výkon benzinového motoru a elektromotoru činí 364 k, poklesla ze 7,0 na 6,9 l/100 km, spotřeba při jízdě mimo město z 5,7 na 5,6 l/100 km a spotřeba modelu Infiniti M35h ve městě se snížila o 0,2 litru na 9,0 l/100 km.

Model M35h dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 5,5 s – je tedy rychlejší než konkurenční hybridy značky Porsche či BMW a společnost Guinness World Records jej v roce 2011 oficiálně vyhlásila nejrychleji akcelerujícím hybridním sedanem na světě.

Inovativní přístup společnosti Infiniti k úsporám paliva při každodenních jízdách byl rovněž nezávisle ověřen. V testu ekonomické jízdy, který se v roce 2011 uskutečnil ve Velké Británii, dosáhl model M35h celkové spotřeby 6,49 l/100 km – tedy o 6 % méně, než činí jeho oficiální kombinovaná spotřeba. Všechny ostatní zúčastněné hybridní vozy přitom své proklamované hodnoty překročily, některé dokonce až o 18 %. Bez zajímavosti není ani to, že vůz Infiniti M35h urazil téměř polovinu testovací trasy o délce 596 km na tichý elektrický pohon.

Více z rubriky Auta

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.