Sociální sítě
Nahoru

Great Dinners spojila svět koňaků Martell s vynikající gastronomií

Ve čtvrtek 2. května proběhla slavnostní večeře Great Dinner with Martell pořádaná společností Jan Becher – Pernod Ricard. Hosté mohli ochutnat sedmichodové menu připravené třemi šéfkuchaři – Janem Punčochářem (Le Terroir), Petrem Hajným (Chagall’s Club Restaurant) a Ladislavem Doušou (Sokolovna). Toto menu bylo inspirováno chuťovými profily tří známých koňaků z portfolia firmy Martell – V.S.O.P., XO a Cordon Bleu. Celým večerem provedl hosty český odborník na etiketu Ladislav Špaček a francouzský zástupce firmy Martell Christophe Pienkowski.

Důvod k uspořádání gastronomického večera vysvětluje Petra Fialová, Brand manažerka značky Martell „inspirovali jsme se projektem Pure Gourmet, kterým Martell ve světě popularizuje spojení prémiového koňaku a gastronomie, a vznikl z toho koncept večeří Great Dinners, kterým bychom tento trend v gastronomii rádi představili také u nás. Doufáme, že tato večeře nebude poslední a že budeme moci spolupracovat s dalšími skvělými šéfkuchaři na volném pokračování.

Večeře se zúčastnil také Christophe Pienkowski, který jako Brand Development Manager má na starosti projekt Pure Gourmet. „Jednalo se o první gastronomický event spojený s koňaky Martell, který mohli čeští hosté navštívit. Doufám, že jsme všechny přesvědčili, že vynikající koňak a skvělá gastronomie patří k sobě. Je pro nás velmi důležité představit náš koncept Pure Gourmet v kontextu, který ukazuje náš koňak jako vhodný doplněk haute cuisine, a dokázat tak, že koňak nemusí být jen nápoj, který si užíváme po jídle nebo jako drink v klubech.”

Obecnější důvody k uspořádání akce Great Dinners právě s Martellem vysvětluje Brand manažerka Martell Petra Fialová: „Pečlivě opečovávaná receptura, tradice a řemeslná zručnost ve spojení s využitím těch nejlepších ingrediencí jsou kvality typické pro koňaky Martell. Tyto kvality zároveň definují práci těch nejlepších kuchařů, kteří se věnují vrcholné gastronomii. Proto nám připadalo přirozené tyto dvě disciplíny – tradiční koňak a to nejlepší z české gastronomie – spojit do jednoho celku a věříme, že Great Dinners budou inspirovat k tvorbě nejen námi oslovené šéfkuchaře, ale také další kuchaře a gastronomickou komunitu u nás.”

Více z rubriky Degustace

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.