Sociální sítě
Nahoru

Garmin FENIX – hodinky, sporttester nebo GPS navigace?

Pro vyznavače sportu a aktivního životního stylu je na trhu k dispozici řada sportovních nebo outdoorových hodinek. Některé z nich měří výšku nebo tlak, jiné srdeční tep, teplotu nebo dokonce zdolanou vzdálenost. Hodinky Garmin Fenix umí vše dohromady. Fungují jako hodinky, cyklopočítač, sporttester, GPS navigace a ještě přidávají pár funkcí navíc.

Outdoorové hodinky FENIX patří mezi nejmladší výrobky americké značky Garmin. Vlastně jsou to první outdoorové hodinky této značky, která byla dosud zaměřena pouze na sporttestery, cyklopočítače nebo GPS navigace. Je znát, že novým hodinkám věnoval Garmin značnou pozornost a výsledek stojí za to.

Garmin Fenix, outdoorové hodinky, cyklopočítač, sporttester a GPS navigace v jednom přístroji

Garmin Fenix, outdoorové hodinky, cyklopočítač, sporttester a GPS navigace v jednom přístroji

Technologický koktejl

Hodinky Garmin FENIX jsou plné moderních technologií. Uvnitř jejich těla najdete vysoce citlivý GPS přijímač, barometrický výškoměr, elektromagnetický kompas, bezdrátové komunikace ANT+ nebo nízkoenergetický Bluetooth. Dokáží do své paměti nahrávat jednoduché mapy nebo navigační trasy, fungují jako sporttester, podporují hru Geocaching a mají dokonce speciální funkce pro sjezdové lyžaře.

„Vyděržajpioňér“

Slabinou GPS sporttesterů a navigací bývá nízká výdrž baterií, ale i zde je FENIX nadprůměrný. Na jedno nabití akumulátoru nabízí výdrž až 16 hodin při vteřinovém záznamu a až 50 hodin provozu v módu UltraTrack, kdy se GPS pozice aktualizuje 1x za minutu. Hodinky je přitom za provozu možné dobíjet z externího zdroje, a jsou tak vhodné i pro využití při extrémně dlouhých aktivitách, kde mobilním telefonům nebo GPS sporttesterům běžně dochází dech.

I ty to dokážeš…

Častým problémem „nadupaných“elektronických zařízení je jejich složité ovládání. Podobný problém řešil americký Garmin i u hodinek FENIX. Jejich řešením je možnost práce s více profily, které se dají nastavit individuálně pro každou aktivitu. Pokud chcete FENIX používat jako cyklopočítač, běžecký sporttester či lyžařské hodinky, stačí si na začátku nadefinovat odpovídající počet profilů a při výměně kola za lyže přepnout profil „KOLO“ na „LYŽE“. Hodinky v tu chvíli změní své „chování“ a vzpomenou si na veškeré nastavení, které jste používali minulou lyžařskou sezónu. My jsme v nabídce nastavení spočítali více než 100 veličin, které je možné sledovat na displeji! Pomocí nastavení profilů je ale možné hodinky zjednodušit natolik, že budou na displeji zobrazovat pouze jednu hodnotu, a to například srdeční tep. Naopak, milovníci statistik mohou na hodinkách nastavit kombinaci několika desítek funkcí, grafů a veličin, před kterými i čerstvý absolvent matfyzu padne na kolena. Vše je uživatelsky plně nastavitelné. Před prvním použitím je ale dobré věnovat hodinkám několik desítek minut času a zamyslet se, jaké hodnoty jsou pro každou z aktivit/profilů skutečně důležité.

Správná motivace

Neméně zajímavou funkcí Fenixů je možnost jednoduchého ukládání a správa záznamů pořízených hodinkami. Pro vyznavače sportovních aktivit je připraven webový tréninkový deník Garmin Connect s možností ukládání záznamů z hodinek do kalendáře. Příznivci nevšedních tras a zážitků pak ocení web Garmin Adventures, který záznam z hodinek dokáže spojit s poutavým příběhem a fotografiemi a výlet ve formě dobrodružství nabídnout ostatním uživatelům GPS navigací. Oba nástroje jsou samozřejmě k dispozici zdarma.

Garmin Connect

Webový tréninkový deník pro záznam a podrobné vyhodnocení sportovních aktivit. Uložené aktivity je možné zobrazit nad podrobnou mapou a v případě potřeby nahrát zpět do GPS navigace. Snadné sdílení dosažených výkonů s kamarády.

Náhled zobrazení sportovní aktivity uložené v Garmin Connect

Náhled zobrazení sportovní aktivity uložené v Garmin Connect

Garmin Adventures

Web pro sdílení výletů, dobrodružství nebo expedic. Dokáže jednoduše spojit GPS záznam s fotografiemi a krátkým příběhem. Možnost sdílení pomocí svého emailu, facebooku nebo webu.

Náhled zobrazení uloženého výletu v Garmin Adventures

Náhled zobrazení uloženého výletu v Garmin Adventures

Více z rubriky Dámské hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.