Sociální sítě
Nahoru

Zážitková gastronomie hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou

Gurmeti a milovníci dobrého vína si přijdou na své přesně na přelomu listopadu a prosince letošního roku. O víkendu 29.11.-1.12.2013 se v hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou konají již 8. Gastronomické dny šéfkuchaře Jiřího Švestky. Probíhají maximálně dvakrát ročně, trvají pouhé 3 dny, ale zážitek zůstává na celý rok, stejně jako zájem přijet i příště a zvědavost, co šéfkuchař Švestka připraví tentokrát. Vrcholem Gastronomických dnů bude sobotní večer. Servírovat se bude pětichodové degustační menu snoubené s víny ze známého vinařství Chateau Valtice – Vinné sklepy Valtice. Jednotlivé chody průběžně osobně okomentují šéfkuchař hotelu Horizont Jiří Švestka a ředitel Vinných sklepů Valtice David Šťastný.

Kdo by sobotní degustaci nestihl, může si v Horizont cafe&restaurantu od pátku do neděle užívat nejen vybrané pokrmy z degustačního menu, ale i další speciality, připravované kuchařským týmem hotelu Horizont exkluzivně pro tento víkend.

Více z rubriky Degustace

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.
  • Villa Journal
    Villa journal je jediný časopis zaměřený na rezidenční bydlení a orientuje se na špičkové realizace, moderní architekturu a nadstandardní služby z této oblasti.