Sociální sítě
Nahoru

Karolína Erbanová má medailové plány

Jednoznačný cíl má před startem nové sezóny česká rychlobruslařka Karolína Erbanová. Ráda by si častěji sáhla na medailové pozice a stejný plán si poveze i na olympiádu do Soči, kde by ráda přispěla k ambiciózním plánům své kolegyně Martiny Sáblíkové. Erbanová už dozrála ve zkušenou závodnici, která by ráda přetavila svoji tréninkovou píli ve sportovní úspěchy. Její trenér Petr Novák je přesvědčen, že Karolína je schopna je naplnit. Erbanová, nová tvář hodinářské ikony Wenger, je součástí NOWIS teamu, stejně jako další mladší závodníci a závodnice, ovšem má za sebou už první individuální úspěchy. Závodnice, která oslaví v neděli 21. narozeniny, je několikanásobnou juniorskou mistryní světa a první pocit z vítězství už poznala rovněž na závodu Světového poháru. Nyní se přiblížila druhá sezóna v dospělé kategorii, v níž by ráda potvrdila vzestup a stabilizaci výkonnosti. „V létě jsme všichni v týmu tvrdě trénovali a mám už vyzkoušeno z minulých let, že se letní práce dříve či později v zimě vrátila v podobě úspěchu. Udělali jsme pro úspěchy maximum,“ tvrdí Karolína, která se nebrání ani medailovým olympijským plánům.

Ovšem do té doby čeká na českou rychlobruslařku dvojku řada náročných závodů Světového poháru, který startuje už za dva týdny v kanadském Calgary. V první polovině ledna pak přijdou na program první vrcholy sezóny: mistrovství Evropy a sprinterské mistrovství světa. Do té doby bude dobře vědět, kam její výkonnost bude sahat. „Kája už je blízko medailovým pozicím, ráda by si na medaile sahala pravidelněji. Podle mého soudu a letní přípravy soudě to je rozhodně reálný plán,“ tvrdí trenér Novák. Erbanová vstoupí do výjimečné sezóny s osobními partnery – klinikou GHC Genetics, výrobcem sportovního oblečení Odlo, hodinářskou společností Wenger a Nutrendem, zabezpečující správnou stravu a pitný režim.

Více z rubriky Dámské hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.