Sociální sítě
Nahoru

5 tipů na vánoční dárky pro gurmány

Tráví spoustu času v kuchyni nebo v restauracích, jídlo a pití je pro něj požitkem a oboje si umí vychutnat. Zkrátka – je to gurmán. Ale co mu nadělit? Nebuďte nešťastní, že nevíte, co vybrat. Využijte některý z pěti tipů, a co vy víte – třeba vás pak pozve na hostinu!

Zima je sezónou ústřic – mlžů, kteří nenechávají žádného skutečného labužníka v klidu. Připisují se jím afrodiziakální účinky, obsahují řadu zdraví prospěšných látek, a když se připraví skutečně čerstvé, jsou luxusní delikatesou. Nezbytným doplňkem při servírování ústřic je pak speciální nůž. Snadno a rychle s ním proniknete do tvrdé lastury, díky speciálnímu tvaru také snížíte riziko poranění ruky.

Nůž na ústřice President, prodává Tescoma

Dárek pro milovníka kávy

Před pár lety byly hitem velké a luxusní kávovary, které uměly vše – od mletí kávy, po přípravu dvou cappucin současně. Teď je trend opačný – směrem k alternativním přípravám kávy. Od dokonalé techniky se vracíme k dokonalé kávě.

Právě takovou snadno připravíte s čistě mechanickým kávovarem Monte Carlo. Jednoduše do spodní nerezavějící nádobky nalijete vodu, na sítko uprostřed navršíte jemně mletou kávu, vše zašroubujete a postavíte na varnou desku či sporák. Za pár minut máte uvařenou vynikající kávu bez škodlivých látek.

Kávovar Monte Carlo, prodává Tescoma

 

Dárek pro příznivce (nejen) italské kuchyně

Domácí pesto, čerstvě drcená koriandrová semínka nebo třeba jednoduchá česneková pasta – to vše je záležitostí pár zkušených pohybů. Pokud tedy máte kvalitní hmoždíř. Údržba je jednoduchá – stačí jej jen umýt pod tekoucí vodou.

Hmoždíř President, prodává Tescoma

Základ pro dochucení jídel

Před gurmánem raději ani nezmiňujte, že byste steak ochutili pepřem z pytlíku. Chuti čerstvě mletého bílého pepře na mase se totiž nic nevyrovná. Mlýnek President má nastavitelnou hrubost mletí, je z prvotřídní nerez oceli a má celých 16 cm na výšku.

Mlýnek na pepř President, prodává Tescoma

Dobrota ze Švýcarska

Vyloženě záležitost pro celou rodinu či pro přátele. Sadu využijete pro přípravu masového, čokoládového i sýrového fondue pro až 6 osob najednou. Součástí jsou také keramické misky, vidličky a lžičky.

Fondue Siesta, prodává Tescoma

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.