Sociální sítě
Nahoru

Vánoční firemní večírek v Chagall’s Club Restaurantu

Že Chagall’s Club Restaurant patří mezi oblíbené pražské restaurace jste jistě už zaznamenali. Chagall’s je vyhledávaným místem nejen díky výtečným pokrmům připravovaným pod taktovkou šéfkuchaře Marka Procházky, ale i díky zajímavým a neotřelým prostorům. Stejně jako zdejší pokrmy, i interiér dýchá kreativitou a nápaditostí. Ti, kdož tuto restauraci již navštívili, jistě si vybaví interiér plný nádherných obrazů či velké zrcadlo s masivním stříbrným rámem. Atraktivita zdejšího prostředí v kombinaci s výtečnými pokrmy je tak skvělou příležitostí pro pořádání různých večírků a party. Mnozí z nás jistě začátkem září „nasávali“ atmosféru pražského Fashion Weeku, kde tým Chagall’s Club Restaurantu zajišťoval catering na akci v butiku Dolce & Gabbana. V minulosti pak i v rámci MFF v Karlových Varech pro značku Audi či na promo akcích značek Diesel, Salvatore Ferragamo a další. V samotné restauraci pak probíhají akce jako různé tiskové konference, firemní večírky, opening a closing party golfových tour (např. Chervo Grand Tour) aj. „Nabídky naší restaurace se stále rozšiřují a nyní plánujeme speciální balíčky na vánoční firemní večírky v Chagall’s Club Restaurantu“ prozradil manažer restaurace Filip Král. „Vánoční večírek je oblíbeným neformálním setkáním pracovního kolektivu před koncem kalendářního roku. Dokážeme tak zajistit originální program, vánoční dekorace, květiny a samozřejmě prvotřídní vánoční pohoštění. Co je určitě důležité, je skutečnost, že při organizaci vánočního večírku vycházíme z přání klienta a naším cílem je jeho spokojenost a nezapomenutelný zážitek“ dodává.

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.