Sociální sítě
Nahoru

Tajné hodinky Hermès evokují psí obojek

Hodinky Médor jsou dokonalou ukázkou toho, jak můžeme krásným věcem vtisknout novou tvář. Poprvé byly vytvořeny v roce 1993 a svůj původ odvozují od jednoho z prvních předmětů, který módní dům Hermès vyráběl vedle koňských postrojů: psího obojku. Pes je nejen nejlepším přítelem člověka, ale stejně jako kůň vždy představoval pro ctihodný módní dům zdroj inspirace. Psí obojky, které byly původně určené pro hony, se během třicátých let začaly adaptovat do podoby pásků. Od elegantních ženských pasů pak byl už jen malý krůček k jejich zápěstím, která Médor zdobil ve formě náramku. A jelikož jeden tvůrčí nápad často vede k dalšímu, kožený pásek s ikonickými jehlanovými cvoky „Clous de Paris“ se brzy proměnil v utajené hodinky. Důmyslně provedené a mírně rošťácké hodinky Médor si s plynutím času hrají po svém, když ho buďto skrývají pod vypouklým víčkem nebo ho diskrétně ukazují. Celý propracovaný výtvor je k dispozici v několika pestrých podobách. Hodinky Médor jsou dostupné ve dvou velikostech a zdobené zlatými nebo ocelovými cvoky. Mohou být na okrajích posázené drahými kameny nebo celé posázené diamanty, což ještě výrazněji podtrhuje vzácnost žárlivě střeženého času.

Více z rubriky Dámské hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.