Sociální sítě
Nahoru

Nejdražší Range Rover všech dob

Land Rover a Holland & Holland společně představily nejluxusnější Range Rover všech dob. Díky zručnosti a umění týmu divize Special Vehicle Operations kombinuje nový vůz bezkonkurenční terénní schopnosti Range Roveru se širokou škálou prvků výbavy, které jsou vyrobeny přesně zákazníkovi na míru. Toto SUV je možné získat pouze na doporučení od Holland & Holland. Zákazníci si pak následně mohou vůz objednat prostřednictvím nejbližšího autorizovaného prodejce Land Roveru. Cena vozu začíná na 5 622 870 Kč včetně DPH. Nový vůz vychází z Range Roveru Autobiography Black, vrcholného provedení celé modelové řady Land Roveru. Divize Land Rover Special Vehicle Operations (SVO) ročně během tří let vyrobí 40 superluxusních vozů. Range Rover Holland & Holland je nabízen, v závislosti na daném trhu, s dieselovým motorem SDV8 o objemu 4,4 litru a výkonem 339 koní nebo se zážehovým motorem V8 5.0 Supercharged s výkonem 510 koní. Přepychový model poznáte již na dálku, dokonce i mezi dalšími Range Rovery, a to díky speciální zelené barvě karosérie Holland & Holland Green. Ta zvýrazňuje zpětná zrcátka, výdechy na kapotě a také mřížku chladiče s chromovanými detaily. Značení Holland & Holland je u prodloužené i standardní verze v dolní části dveří a na víku zavazadlového prostoru. Cestující na zadních sedadlech mohou díky paketu Executive Class naplno využít přidaných 186 mm v prostoru pro nohy anebo sklopit opěradlo v rozsahu 17 stupňů. Dvě samostatná, plně nastavitelná sedadla jsou doplněna o rozšířenou a přepracovanou středovou konzoli s elektricky výklopnými stolečky z ořechového dřeva, vestavěnými USB konektory pro dobíjení, vylepšenými úložnými prostory pro lovecké potřeby a na míru navrženým osvětlením. Interiér vozu je čalouněný nejjemnější kůží a vyvedený v bronzové a tmavě hnědé barvě s precizními detaily jako je například výšivka Holland & Holland na předních sedadlech. Dokonce i boky tunelu uprostřed vozu jsou potaženy kůží ve stejném odstínu. Vše doplňuje dekor z francouzského ořechu, jemně leštěného do podoby naolejovaných pažeb, kterými jsou řemeslníci Holland & Holland proslulí už od samotného založení společnosti v roce 1835. Připomenutím dlouhé historie firmy je i logo vložené do středové konzole. Dřevěný dekor každého vozu je vyroben z jednoho kusu ořechového dřeva, 1 500 mm dlouhého a 500 mm širokého.

Vnitřní madla dveří jsou zdobena rytinou listů akantu, který je typický pro mistrovské rytecké umění Holland & Holland. Přední strana panelu odkládací přihrádky je dekorována stejným vzorem, jaký byste našli na pažbě pušky. Předlohou výrazného gravírování panelu středové konzole byl diamantový vzor předpažbí pušek Holland & Holland. To, co Range Rover Holland & Holland od ostatních odlišuje, je umístěno v zavazadlovém prostoru. Jde o hliníkový, kůží potažený box s vyraženým logem Holland & Holland, který byl navržen speciálně pro tento vůz. Vnitřek boxu je čalouněný kůží Alcantara a majitel vozu zde může bezpečně přepravovat pár svých pušek Holland & Holland. V případě potřeby maximálního objemu zavazadlového prostoru jej lze bez potíží vyjmout. Je položen na výsuvné podlaze, vyrobený z hliníku a uhlíkového kompozitu a potažen kůží a dřevěnou dýhou.

Komponenty podlahy jsou vyrobeny s naprostou přesností a vytváří platformu, která se vysune tlumeným pohybem. To zaručuje pohodlný přístup do boxu i při otevřeném víku zavazadlového prostoru. Posuvná podlaha je navržena s dostatečnou nosností, takže je možné si na ni sednout v případě, že se majitel vozu potřebuje přezout nebo zastaví na krátký piknik. V cestovní poloze jsou podlaha i box v kufru vozu umístěny nízko a dostatečně vzadu, takže stále zbývá dost místa pro zavazadla nebo sportovní vybavení.

Více z rubriky Auta

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.