Sociální sítě
Nahoru

Hermès si umí od času odpočinout

Už je tomu pět let, co se v Hermès snaží za pomoci svých hodinek ulehčit svým obdivovatelům tíhu času, která na ně doléhá. Jak? Jednoduše, prostě se snaží jeho tok zastavit, nebo alespoň zpomalit; alespoň na číselníku. Celou ideu započal už projekt Cape Cod Grandes Heures, nejpopulárnější se však staly hodinky Arceau Le Temps Suspendu představené na basilejském veletrhu v roce 2013. Jejich dámská varianta se stala opravdovým hitem, a je o ní zájem i u nás. Její kouzlo spočívá v tom, že dokáží pomyslně zastavit čas. K tomu slouží tlačítko na pozici 9, jehož stlačením dojde k přesunutí do výseče na pozici 12. Za touto poetickou komplikací stojí sám Jean-Marc Wiederrecht, který vyvinul modul Agenhor 4121, jenž je uchycen na základně stávajícího automatického 4Hz kalibru H1912, který vznikl v dceřiné společnosti Vaucher, kterou Hermès ze čtvrtiny vlastní. Na základním strojku však byla učiněna ještě další úprava, a to odstranění mimostředně umístěné vteřinky a její nahrazení něčím absolutně šíleným. Na vloženém perleťovém číselníku totiž imponuje sekundová ručka se zpětným chodem, a to ve 24 sekundovém cyklu, k čemuž bylo přidáno nové sekundové kolo s jinak navrženými zuby. Opětovným stlačením tlačítka v bočnici leštěného ocelového 38mm pouzdra, z další dceřiné společnosti Joseph Erard, začnou ručky opětovně pracovat a indikovat aktuální čas. Není divu, že pánská varianta těchto hodinek získala ocenění Grand Prix de Geneve, nicméně dámská je daleko žádanější. Vždyť i krásný číselník, z dílen Natéber, zrcadlí luxus, stejně jako 62 diamantů lemujících lunetu. V neposlední řadě je nutné zmínit kožený řemínek z aligátora s podkladovou vrstvou teletinky zermatt, kterou Hermès využívá u všech svých řemínků kvůli vynikajícím vlastnostem a skutečnosti, že je můžou nosit i alergici. Kožené řemínky Hermès jsou koneckonců vyhlášené po celém světě a využívají je i legendární hodinky Parmigiani.

Kromě pražského butiku v Pařížské ulici jsou tyto ocelové Arceau Le Temps Suspendu s cenovkou 618 300 Kč v nabídce také v hodinářství a klenotnictví Altman v Plzni, a to i v růžovém zlatě, ve kterém vyjdou na 732 000 Kč nebo 893 100 Kč s diamanty.

Více z rubriky Dámské hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.