Sociální sítě
Nahoru
reklama

Za jednoduchostí se často skrývá ryzí virtuozita

Historii společnosti Cartier je jako výrobci hodinek vlastní duch inovace. Cesta objevování, která nepřinesla jen mnoho technických novinek, ale rovněž průlomové nové tvary: čtverec pro hodinky Santos, obdélník pro model Tank… výsledkem je řada kultovních modelů, které nevytvořily jen nové estetické ikony, ale odolaly i zkoušce času. Klíčem k úspěchu, který přetrvává více než sto let, je kreativita, vášeň a čistá dokonalost. Stejné kvality se nacházejí i v samém srdci kolekce CLÉ de Cartier. Hodinky Cartier jsou vždy trojrozměrným dílem, dá se říci až architektonickým skvostem. Hodinářský dům vždy kladl důraz na objemové vlastnosti svých návrhů tím, že vytvářel modely s charakteristickými silnými liniemi a typickými tvary. Řada CLÉ de Cartier není výjimkou. Do pomyslného hodinářského slovníku domu Cartier vnáší jediným ladným pohybem nový prvek: pevně taženou křivku. Z profilu je ergonomicky klenutá do oblouku, štíhlá a elegantní. Tvar, který skvěle padne na zápěstí a umožňuje svému majiteli pohodlné a příjemné nošení. Hodinky věrné stylu Cartier v dokonalé rovnováze s korunkou, šperkem v podobě klíče, podle které model dostal svoje jméno.

Požadavek při tvorbě designu hodinek CLÉ de Cartier byl jasně stanoven: vytvořit nový tvar založený na dokonalém kruhu. Úkol, který by se na první pohled mohl zdát snadný. Ale to, co vypadá jednoduše, bývá často složité. Výsledkem je delikátní a čistý design. Tvary jsou ořezány a zredukovány na minimum. Vše je otázkou přesnosti, vyváženosti a proporcí. Na vytvoření hladkého, elegantního a harmonického celku byla vynaložena velká řemeslná zručnost. Ostré hrany byly odstraněny, luneta jemně zaoblena a rohy hladce zkoseny. Jednotlivé části se propojují v jeden dokonalý a harmonický celek, který je překvapující, intuitivní a univerzální. Cartier má ve vytváření inovativních korunek bohatou historii a řada CLÉ de Cartier toto dědictví posouvá na další úroveň. Tentokrát se však nejedná pouze o jednu z charakteristických vlastností hodinek, ale i o inspiraci pro jejich název. „Clé“ znamená ve francouzštině klíč a podoba korunky klíči je nezaměnitelná. Nastavování času a data představuje hodinářskému světu nové gesto – gesto, které při natahování hodinek připomíná tradiční otáčení klíčku. Díky jejímu podlouhlému tvaru se s korunkou pozoruhodně snadno manipuluje a funkčnost není její jedinou předností. Tento mimořádný objekt čistého tvaru je ozdoben modrým safírem, geniálně zasazeným do kovu, který ho obklopuje.

Nový nátahový mechanismus je speciálně vyvinutý tak, aby svému uživateli umožnil snadné a pohodlné nastavení času. Po seřízení se dá korunka zatlačit zpět na své místo a vrátit do vertikální polohy bez pohnutí ručiček – dokonale zvládnutý pohyb vycházející z hodinářské zručnosti hodinářského domu Cartier. Otáčení i vysouvání korunky je doprovázeno příjemným zvukem – kliknutím, které umocňuje smyslový zážitek. Je to zvuk, který odráží dokonalost, kvalitu a komplexní propracování hodinek nejvyšší kvality.

Strojek hodinek byl vyvinut, vyroben a sestaven řemeslníky manufaktury Cartier ve Švýcarsku spojením nejmodernější technologie a hodinářské expertízy. Název kalibru – 1847 MC – nebyl zvolen náhodně. Číslice označují rok vzniku domu. Se svým průměrem 25,6 mm byl strojek navrhován podle stejných zásad jako samotné pouzdro: jednoduché až strohé pojetí a důraz na výkonnost. Oboustranně zabírající rotor, zdobený dekorem „Vague de Geneve“, zajišťuje nátah pérovníku, který zaručuje chronometrickou stabilitu strojku. Kromě 42hodinové rezervy nátahu nabízí také indikaci data.

Kolekce CLÉ de Cartier pro muže v sobě skrývá jistou troufalost. Vzhled, který vzbuzuje sílu a sebejistotu. Design pro ty, kteří pochopili, že smyslem života je najít vyrovnanost, čistotu a umírněnost. Pro ty, kdo ztělesňují tichou důvěru a pokojnou sílu. Muže, který si nemá co dokazovat, který jednoduše oceňuje krásu kvůli její vnitřní hodnotě.

Kolekce CLÉ de Cartier pro ženy představuje dokonalou rovnováhu mezi funkčností a krásou. Čisté linie pouzdra propůjčují hodinkám eleganci a sofistikovanost, zatímco zaoblené tvary zdůrazněné dokonale zasazenými diamanty kolem lunety jsou příjemné na dotek.

Více z rubriky Dámské hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.