Sociální sítě
Nahoru

Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend mění název, stává se z něj Fashion Week

Největší přehlídka české a slovenské módy Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend mění název i logo; z „Fashion Weekendu“ se stává „Fashion Week“. Současně upravuje logo a představuje novou tvář letošní podzimní edice.

Přejmenování módního festivalu je v souladu s reálným trváním této v současnosti největší domácí módní události. „Přestože samotné módní přehlídky se budou konat v průběhu víkendu – od pátečního odpoledne do nedělního večera – různé akce máme na programu již od pondělka,“ vysvětluje Lukáš Loskot, ředitel projektu. „Z původně víkendové akce se tak díky bohatému doprovodnému programu stává týdenní festival módy a my jsme rádi, že se nám s držitelem ochranné známky Prague Fashion Week podařilo vyjednat právo na toto označení,“ doplňuje Loskot.

Se změnou názvu je spojena i aktualizace loga, které je nyní sjednoceno s vizuální identitou titulárního partnera události automobilky Mercedes-Benz. Logo je celkově zjednodušeno také odstraněním roku konání. „Vzhledem k tomu, že od letoška se naše akce koná dvakrát ročně, přičemž zářijová edice představí kolekce pro nadcházející rok, uvádění letopočtu v logu může být matoucí,“ objasňuje tento krok Loskot.

Ve stejnou chvíli, kdy mění název a logo, představuje Mercedes-Benz Prague Fashion Week také novou tvář pro nadcházející podzimní edici se sezónním označením SS16. Je jí Eva Doll, čtyřiadvacetiletá česká hvězda současného modelingu. Autorem vizuálu s Evou Doll, který se objeví v tisku, venkovní reklamě a na internetu, je módní fotograf Stanislav Merhout. Eva, vlastním jménem Doležalová, žije od svých patnácti let v Londýně a Paříži a do jejího modelingového portfolia patří titulní strany magazínů Harper’s Bazaar a L’Officiel, módní editorialy pro magazín Vogue, německý Cosmopolitan, ruskou Marie Claire, italský Glamour, německý Schön Magazine, španělskou Grazii či německý Interview. Eva se také stala tváří reklamní kampaně luxusního francouzského prádla Chantal Thomass (S/S 2014), pařížského šperkaře Jonase Bowmana (S/S2014) či módní značky Paul & Joe (F/W 2013).

Nadcházející edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku se uskuteční v termínu od 31. srpna do 6. září 2015. Zúčastní se ho návrháři jako Jakub Polanka, Denisa Nová, Kateřina Geislerová, Petra Ptáčková, Martina Špetlová nebo trio LaFormela. Kompletní seznam návrhářů i program najdete již brzy na webu www.mbpfw.com. Během následujících dní začne také předprodej vstupenek – STANDING za 700 Kč a VIP pasy v hodnotě 10 000 Kč.

Více z rubriky Móda

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.