Sociální sítě
Nahoru

Kam za romantikou v Praze? Doporučujeme Giardino

Praha oplývá velkým množstvím nejrůznějších restaurací a každá je svým způsobem výjimečná, stejně jako specifické Giardino. Svým umístěním ve vnitrobloku, plném nádherných vzrostlých stromů navozuje návštěvníkovi pocit, že se nachází v oáze klidu a zeleně, kterou by v rušném velkoměstě rozhodně nikdo nehledal, a přitom je jen tři minuty pěšky od Náměstí Míru.

Jihoevropský esprit netvoří jen kouzelné prostředí zahrady mezi listnatými stromy, ale hlavně pravá středomořská kuchyně s čerstvými rybami a mořskými plody, připravovaná z autentických surovin. Tu má na svědomí majitel rodinného podniku, Lale Arapović, jenž pochází ze Sarajeva a zde působil řadu let v restauraci Kogo. Přípravou jídel v romantické restauraci Giardina si splnil sen o práci v rodinném podniku, ve kterém sloučil své umění s tradiční jižní pohostinností, takže v tomto milém prostředí můžete ochutnat čerstvé ryby, slávky, mušle nebo tuňáka i balkánské speciality. Do svého podniku vložil celé srdce, a je to poznat. Důraz klade zejména na pohodovou obsluhu a špičkovou kuchyni. Mistr šéfkuchař Michal Buček se s kolegou Václavem Havlíčkem s velkou péčí věnují zejména přípravě mořských pokrmů. Čerstvé ryby sem dovážejí každý druhý den přímo od moře. Prim zde hraje přátelská atmosféra a vynikající kuchyně. Vstupem do zahrady se rázem ocitnete v jiném světě. Majitel vás osobně přivítá, pomůže vám vybrat z bohatého menu a nezapomíná ani na děti. Pro ně je připraven hrací koutek, takže si můžete v klidu a bez starostí příjemně posedět třeba jen u kávy a pomerančového dortu. Prostředí je půvabné zejména pro různé oslavy, večírky a rauty, které se odehrávají v duchu zahradní slavnosti. Pokud jste opravdovými labužníky, nadchne vás 8 chodové degustační menu. Máte snad něco proti válečku z grilované chobotnice, pokrmům s čerstvými lanýži, telecímu parfait či pralince z jater s černými ořechy nebo dorůžova pečené kotletě? To vše a mnoho dalšího včetně výběru z vín je připraveno k ochutnání pro všechny mlsné jazýčky. Polední menu nesmí chybět v žádné slušné restauraci v centru města. Ani Giardino není výjimkou, a proto připravuje pro své hosty vždy tři nabídková jídla ve velmi přátelských cenových hladinách. Tak si můžete dopřát Spaghetti s krevetami nebo Pánev Adriatico, které vám zajistí pracovní den o poznání příjemnější. A že se vám nebude odtud chtít zpět do práce? Ale vždyť se můžete večer vrátit a posedět s přáteli nebo rodinou u jiných lahůdek středomořské lehké kuchyně nebo láhve výborného vína z oblasti Balkánu, Itálie nebo Francie.

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.