Sociální sítě
Nahoru

SURF & TURF v restauraci Midtown Grill

Milovníci steaků, ryb a mořských plodů si přijdou na své v restauraci Midtown Grill v hotelu Prague Marriott už za 14 dní v pátek. Šéfkuchař Jan Wiesner totiž představuje nový večerní buffet „SURF & TURF“ s širokou nabídkou předkrmů, omáček, příloh a samozřejmě dezertů. Kuchaři hostům připraví jejich oblíbený steak na přání přímo před očima.

SurfTurf„Víme, že hosté si oblíbili nedělní brunche, které se podávají formou buffetu a chtěli jsme nabídnout nový večerní koncept. Věřím, že páteční večery se Surf&Turf budou stejně vyhledávané, jako naše brunche“ říká šéfkuchař Jan Wiesner. Večerní buffet „SURF & TURF“ bude otevřen vždy 1. pátek v měsíci, a to 6. listopadu 2015 počínaje. Cena za osobu bude 850 Kč a zahrnuje nápoj na uvítanou, neomezenou konzumaci „SURF & TURF“ buffetu. Atmosféru pak doplní živá hudba.

Více z rubriky Degustace

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.
  • Villa Journal
    Villa journal je jediný časopis zaměřený na rezidenční bydlení a orientuje se na špičkové realizace, moderní architekturu a nadstandardní služby z této oblasti.