Stále více úspěšných mužů se drží hesla, že originálu sluší zase jen originál, a své oděvy si nechávají šít na míru. Pokud stejně jako oni toužíte po perfektním výsledku, určitě vás bude zajímat, jak odlišit prestižní krejčovství od jeho průměrné a mnohdy i podprůměrné „konkurence.“ Několik užitečných rad prozrazuje Olga Kramperová z pražského salonu Windsors.
Mezi znaky precizně ušitého obleku patří v první řadě promyšlený střih. Ten by měl být nejen komfortní k nošení, ale také lichotit vašemu typu postavy. „Sebedražší oblek vám nepřinese bezchybný vzhled ani pohodlí, nebude-li správně střižený a ušitý na míru vašim proporcím. Pokud mám upozornit na nejčastější nedostatky, okamžitě mě napadá například přetočený vlnitý rukáv. Správně má být hladký. Staromódně vypadají také příliš hranatá ramena,“ upozorňuje Olga Kramperová.
Klíčový je i zvolený materiál – k ideálním kandidátům patří 100% vlna nebo směs kašmíru. U kvalitního obleku na míru je samozřejmostí label výrobce a etiketa se symboly, složením a označením, kde byl ušitý. „Stěžejní je také správné umístění kapes a knoflíků vzhledem k proporcím postavy a saka. Vnější náprsní kapsa musí být zčásti vsunuta pod klopou. Typickým dokladem zručnosti krejčího jsou ´líbající se´ (jemně se překrývající) knoflíčky,“ vysvětluje zkušená profesionálka.
„K luxusním detailům a příkladům pečlivé řemeslné práce patří také ručně šité knoflíkové dírky a ručně sestavený a zkompletovaný límec. Kalhoty by měly mít v pase protiskluz, vypodšívkované přední díly a chránítko na dolní záložce. To šikovně drží formu končící nohavice a chrání látku před prodřením,“ uzavírá základní výčet důležitých poznávacích znaků Olga Kramperová.
Více o karlínském salonu Windsors najdete na: www.windsors.cz