Sociální sítě
Nahoru

Novinka Tullamore D.E.W. Cide Cask Finished dorazila na český trh

Česká republika uvádí na trh novinku z palírny Tullamore. Jedná se o ojedinělé spojení toho nejlepšího ze dvou tradičních irských řemesel, přesněji tradice výroby whiskey Tullamore trvající 185 let a výroby cideru, která se mapuje od 17.století.  Pak totiž vznikne výjimečná a ušlechtilá irská whiskey, pyšnící se lehce nasládlou chutí s ovocnými tóny.  Přesně taková je Tullamore D.E.W. Cider Cask Finished.

Tullamore Dew Picture Conor McCabe Photography.

Výroba této whiskey je pouze v době sklizně jablek v Irsku, přesněji od září do listopadu. Vybírají se ta nejkvalitnější jablka, ještě čerstvá se lisují, a to je začátek procesu, při kterém se z nich po malých dávkách vyrábí cider. Vylisovaná šťáva se pak několik měsíců uchovává v dubových sudech. Jak cider fermentuje, kyselé a zároveň sladké tóny prostupují sudy na bourbon a vytvářejí složité vrstvy vůní a chutí, které se bohatě vyplácejí. Master Blender pak odsaje všechen fermentovaný cider a na další tři měsíce ho nahradí drahocennou Tullamore D.E.W. Výsledkem pak je právě tato ojedinělá irská whiskey, pravá esence Irska s tóny vypáleného dubu stříknutými sladkým ciderem, která zaujme a potěší vytříbený jazyk skutečných milovníků irské whiskey.

Tullamore D.E.W. Cider Cask Finished můžete zakoupit pouze v Irsku, v České republice, v Duty Free shopech a samozřejmě také přes stránky www.bottlesandstories.cz

Více z rubriky Domácí bar

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.