Sociální sítě
Nahoru

Zimní menu v Hergetově Cihelně je plné překvapení

Lokální a sezónní suroviny, důraz na českou kuchyni prezentovanou v moderní formě i skandinávská inspirace. Takové jsou hlavní zásady šéfkuchaře Vojtěcha Václavíka, který posouvá malostranskou Cihelnu do pozice jednoho z lídrů na poli moderní pražské gastronomie. Na zimním menu, servírovaném v Cihelně od začátku prosince do konce února, hraje velkou roli zvěřina a fermentovaná zimní zelenina, jako je červená řepa, ředkev nebo černý kořen. Ale změn, kterými restaurace v posledních měsících prošla, je mnohem více. Šéfkuchař za půl roku doladil k dokonalosti pečivo vyráběné z vlastního kvásku a rozšířil okruh výběrových lokálních dodavatelů o další zajímavá jména.
koktejl z racich ocasku 2Mezi předkrmy vyvolává největší pozornost netradiční jelení tatarák s nakládanými cibulkami, bílou ředkví, houbovou majonézou a cibulovým prachem, kterému zdatně sekunduje lehce nakyslý a mimořádně lahodný koktejl z račích ocásků, dochucený estragonovou majonézou a křenovými hoblinami, který je servírovaný s fermentovaným fenyklem a chipsy z tapioky. Třetí hit mezi předkrmy představuje klasika v podobě křupavých rösti z brambor a topinamburu, na nichž se podává zauzený kaviár z lososovitého pstruha s kysanou smetanou a fermentovanou červenou řepou. Krásná ukázka špičkové prezentace a dokonalého snoubení chutí.
bramborovo topinamburove rosti rostiZ hlavních chodů doporučíme netradiční úpravu lososa s glazé z červeného vína, jemným pažitkovo-bramborovým pyré a špenátovým salátem, přičemž důležitou součástí je křupavá slaninová strouhanka, dodávající celému jídlu nezbytný „šmrnc“.
kachni consommeMilovníci zvěřiny uvítají pomalu pečená líčka z divočáka servírovaná s šafránovým rizotem ze špaldy a gremolatou, výtečný je i jelení hřbet v zimní kombinaci s pečenou řepou, fenyklovým kompotem, medovou hruškou a šťávou z jalovce a portského vína.
jeleni hrbet 2A nesmíme zapomenout na dezerty. Absolutní jedničkou je nadýchaný jogurtový mousse s výrazně nakyslou rakytníkovou omáčkou a perníkovou drobenkou, který je v celkové kombinaci mimořádně svěží a zábavný. Mezi hosty se také evergreenem během chvíle stala hruška pošírovaná ve svařeném víně, doplněná nadýchaným čokoládovým koláčkem, citronovou pusinkou a vanilkovou omáčkou. Příjemným zážitkem je také ochutnávka českých sýrů od nejlepších tuzemských výrobců, včetně vyzrálé ovčí goudy z farmy Horní Dvorce, či vyhlášených sýrů z farmy Krasolesí nebo Bio Vavřinec.

Více z rubriky Degustace

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.
  • Villa Journal
    Villa journal je jediný časopis zaměřený na rezidenční bydlení a orientuje se na špičkové realizace, moderní architekturu a nadstandardní služby z této oblasti.