Sociální sítě
Nahoru

Michelin na dosah aneb 3×3 stars

Přijměte naši pozvánku do světa výjimečných pokrmů, neotřelých chutí a jedinečného kulinářského umění… představíme vám tři restaurace, které máte na dosah a jež se honosí oceněním nejvyšším – třemi michelinskými hvězdami.

c

ccPohádka věčného města
Za úspěchem restaurace La pergola stojí Heinz Beck, jeden z nejrespektovanějších šéfkuchařů v Evropě. Z Německa se do „věčného města“ přestěhoval v roce 1994 a od té doby dohlíží na jedinou restauraci v Římě, která se může pochlubit třemi hvězdami Michelin. Heinz Beck je fanouškem zdravé kuchyně a jak sám říká, zásadně si potrpí na středomořskou kuchyni a ty nejkvalitnější suroviny. Z menu nás oslovily bazalkové tortellini s mozzarellou a rajčatovou omáčkou a dokonalý tataráček z kranasi na jahodové mražené drti s mandlovou pěnou a citrusem australasica. Za desetichodové degustační menu zaplatíte přibližně 7000 Kč.
Kontakt: romecavalieri.com/la-pergola

bb b

Degustujte v napětí z jídla
Dánský šéfkuchař Rasmus Kofoed je trojnásobným držitelem prestižní kulinářské ceny Bocuse d’Or. V Kodani vede svou restauraci Geranium, která má – rovněž právem – už tři michelinské hvězdy.
Filozofie jeho kuchyně, kterou podtrhává i samotné místo s výhledem z 8. patra v Fælledparken na koruny stromů, měděné střechy Kodaně i větrné mlýny Oeresundu, zní: „Geranium prezentuje lehký a dynamický typ kuchyně. Naším cílem je vytvořit pokrmy, které zahrnou všechny smysly a obnoví jejich cit. Zkoumáme napětí mezi elegantním, jemným a naturálním, bouřlivým.“ Kromě skvělého jídla a jedinečné chuti vás samozřejmě čeká i jedinečný vizuální zážitek ze servírovaných pokrmů. Degustační menu vás vyjde na 12 300 Kč, včetně vinného párování.
Kontakt: geranium.dk

a aa

Lasarte
Nováčkem v seznamu tříhvězdičkových Michelin restaurací je Lasarte pětihvězdičkového hotelu The Monument v Barceloně. Menu sestavil baskický šéfkuchař Martín Berasategui, který se již michelinskou trojkou pyšní ve své vlastní Restaurante de Lasarte v Guipúzcoa nedaleko San Sebastian na severozápadě Španělska. Fúzi baskické a katalánské kuchyně pod jeho vedením připravuje italský šéfkuchař Lesarte Paolo Casagrande, o dokonalý vinný doprovod se stará sommeliér Marc Pinto. Duo šéfů nabídne hostům kreativní, ale přesto neuvěřitelně harmonické menu. Highlightem volíme raka s kedlubnami v citrusovém vývaru s kosti a holoubě á la brasa s kapary a černými olivami v mrkvové omáčce se zázvorem. Dopřejete-li si degustační menu, zaplatíte za něj přibližně 5700 Kč.
Kontakt: restaurantlasarte.com

Více z rubriky Degustace

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.
  • Villa Journal
    Villa journal je jediný časopis zaměřený na rezidenční bydlení a orientuje se na špičkové realizace, moderní architekturu a nadstandardní služby z této oblasti.