Sociální sítě
Nahoru

Nablýskané veterány můžete v srpnu obdivovat v Kutné Hoře

V kouzelných kulisách středověkého města Kutná Hora se o víkendu 19. – 20. srpna odehraje IX. Veteran Rallye Kutná Hora 2017 a Srpnové hodování. Samotné město i okolní obce se již tradičně zaplní předposlední prázdninový víkend nádhernými vozy vyrobenými do roku 1940 a jejich posádkami oblečenými do dobových kostýmů. Záštitu nad rallye převzalo tradičně Národní technické muzeum. Veteran ralye 2015Jedním z taháků celého víkendu je tradiční sobotní a nedělní závod do vrchu Kaňk. Každý rok měří své síly několik desítek naleštěných krasavců. Protože jsou auta výkonově naprosto rozdílná, nevítězí nejrychlejší účastník. Jedná o tzv. jízdu pravidelnosti, v níž se snaží závodníci zajet všechna kola ve stejném čase. Každý den se pojedou dvě jízdy a porovnány budou všechny čtyři časy. Vítězí ten, jehož časy se nejvíce blíží prvnímu zajetému. Veteran ralye 2015Krásou starých strojů i výpravných kostýmů se mohou pokochat i obyvatelé obcí v blízkosti Kutné Hory, protože ani letos nebude chybět „spanilá jízda“. Majitelé historických vozidel v sobotu pravidelně vyjíždějí po okolí města a při této příležitosti navštíví některé zajímavé místo. Veteran ralye 2015Tentokrát povede jejich cesta do půvabného města Kouřimi s množstvím jedinečných historických památek. Hvězdný program roztančí Palackého náměstí IX. Veteran Rallye Kutná Hora 2017 a Srpnové hodování přinášejí zábavu pro celou rodinu po celý víkend. Veteran ralye 2015Pověstná jsou vystoupení populárních kapel a zpěváků. Letos přijaly pozvání skupiny a interpreti jako Sto zvířat, Hudba Praha, Slapdash, Fast Food Orchestra, My3.avi, Jamaron nebo Jay Delver. Nebudou chybět ani oblíbené soutěže nebo ochutnávky kvalitních potravin a nápojů značek kvality KLASA. Sobotní oblohu osvítí velkolepý ohňostroj. Veteran ralye 2015

Více z rubriky Akce

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.