Sociální sítě
Nahoru

Naučte se rozumět vínu – z pohodlí svého domova

Milovat víno je skvělé, naučit se ho dobře znát je ještě lepší. Přední český sommelier Jakub Přibyl vložil své mnohaleté zkušenosti do projektu SvětemVína.cz a přináší tak milovníkům vín degustaci z luxusní restaurace přímo až k jejich domácímu stolu. „Věřím, že víno povznáší náš život. Na projektu SvětemVína.cz se mi líbí možnost předat zkušenosti zákazníkům i na dálku a přímo do pohodlí jejich domova. Přenést zážitek z řízené degustace do intimního prostoru jejich rodiny nebo kruhu přátel,“ říká Jakub Přibyl.
Kopie souboru _MG_7065-editSvětemVína.cz tvoří unikátní příležitost, ve které se Jakub Přibyl, trojnásobný Mistr České republiky v sommelierství, potkává se špičkovými českými šéfkuchaři. Společně tvoří koncept luxusních dárkových košů obsahujících vynikající kombinace vhodně snoubených vín a pokrmů.
Kopie souboru packshot-apetitTyto koše si zákazníci jednoduše objednávají, a to buď jednorázově, nebo formou měsíčního předplatného. V dárkovém balení dostanou dvě skvělá vína podle svých preferencí – bílá nebo červená, videodegustaci od Jakuba Přibyla, karty popisující doručená vína, recept na pokrm vybraný jedním ze šéfkuchařů SvětemVína.cz a nakonec vysoce kvalitní ingredience, které jsou k přípravě pokrmu potřeba. „Baví mě předávat mé sommelierské zkušenosti dalším milovníkům vín a hlavně zprostředkovávat lidem nezapomenutelný požitek s dobře snoubeného vína a jídla,“ dodává Jakub Přibyl.
_MG_7446 FUNDárková balení se mění každý měsíc a postupně zákazníky provází ochutnávkou vynikajících vín z různých koutů světa a přípravou ideálních pokrmů k nim. A jaké tipy přináší k letošním Vánocům?

Dárkové balení: Česká klasika v luxusním stylu
Bílé víno (Trávníček & Kořínek) a houbový kuba – nejen nápaditá, ale i zdraví přínosná kombinace. Balení obsahuje:
– víno Trávníček a Kořínek, Veltínské zelené, pozdní sběr, suché
– kroupy ječné Green Apotheke 500 g
– směs hub kubu Holoubek a pravnuci 25 g
– majoránka Koření od Antonína 6 g
– bio slunečnicový olej lisovaný za studena Bohemia 250 ml
– karta o víně
– recept k vínu s využitím surovin
– videodegustace sommeliera Jakuba Přibyla
– stylové dárkové balení

Recept: Houbový kuba podle SvětemVína.cz
Autor
: Jan Horký, šéfkuchař Malé Bistro
Ingredience: sušené kroupy 100g, sušené houby 20g, špetka majoránky, stroužek česneku, jedna malá šalotka, sůl, pepř, rostlinný olej.
Postup: Přes noc namočíme kroupy se sušenými houbami přibližně v 0,5 litru studené vody nebo ve vývaru. Druhý den orestujeme česnek se šalotkou a zalijeme namočenými kroupami se sušenými houbami, přidáme špetku majoránky, osolíme a opepříme. Pozvolna vaříme kroupy na skus. Následně scedíme přebytečnou vodu a dochutíme.

Vybrané víno: Trávníček & Kořínek, Veltlínské zelené, pozdní sběr, suché
Popis: Světlá jiskrná zlatožlutá barva se stříbrnými odlesky a střední viskozitou. Příjemné aroma zralých broskví, bílého pepře a mandlí, s lehkým dotekem lučního kvítí. Chuť zelených a žlutých jablek, citrusových plodů a bílého rybízu je doplněná o příjemnou mineralitu. Velmi dlouhá dochuť.

Vinařství: Vinařství Kořínek Hnanice hospodaří na 25 hektarech půdy nedaleko Národního parku Podyjí. Produkují svěží vína z kolekce Pozdravy z národního parku a strukturovaná plnější vína řady Premium a VOC Znojmo. Vrcholem kolekce je pak prémiová řada Apri proslulá především jedinečnými víny z odrůd Pinot Noir a Chardonnay.

Jakub Přibyl, hlavní sommelier SvětemVína.cz:
Jakub ochutná ročně přibližně 6000 vín z celého světa a každý den se zabývá snoubením vín a pokrmů. V letech 2011, 2012, 2013 a 2014 se stal nejlepším sommelierem ČR a třikrát po sobě získal titul Mistra České republiky v sommelierství (Bohemia Sekt Trophée). Jelikož zde platí pravidlo třikrát a dost, sedí teď Jakub Přibyl v porotě soutěže po boku dalších skvělých sommelierů. Je držitelem nejvyššího sommelierského titulu v České republice, Court of Master Sommelier Level Advanced.

Více z rubriky Gastro

 • Nejsou bublinky, jako bublinky

  Chystáte se na velkou oslavu Silvestra, nebo jen chcete komorně přivítat příchod nového roku s nejbližšími přáteli a rodinou? Ať zvolíte...

  Jan Pešek12.12.2018
 • Restaurace, která vás povznese blahem

  Levitate. Jak příznačné pro toto místo. Při degustatci tamní kuchyně se totiž budete vznášet blažeností, jak se dají propojit tři různé...

  Martin Macourek7.12.2018
 • Originální oslavy konce roku: Bar and Books

  Přelom podzimu a zimy možná svádí k hibernaci, ti, kteří však prahnou po tom být v centru dění, jsou zde dva...

  Jan Pešek7.12.2018
 • Dárková balení před Vánocemi lákají

  Vánoce jsou tu za pár dní a velká část z nás nemá stále vymyšleno, čím potěší své blízké. U partnerek je...

  Jan Pešek6.12.2018
 • Ryba je Ryba, a to hlavně o Vánocích

  Výtečná polévka z mořských plodů, bezchybné ústřice, humří rolky, ale především čerstvé ryby, které se pár hodin po výlovu dostanou k...

  Libka Safr5.12.2018
 • Křupavé rohlíky od Antonína až do domu

  Antonínovo pekařství v Praze platí již od svého vzniku v roce 2014, kdy na Vinohradech otevřelo první pobočku, za synonymum toho...

  Jan Pešek16.11.2018
 • Metaxa: nejvzácnější řecký destilát

  Celý letošek slaví řecký destilát Metaxa 130. narozeniny. Vyvrcholením oslav bylo uvedení vzácného destilátu Metaxy AEN Despina z původního sudu, kterým...

  Jan Pešek14.11.2018
 • Fusion menu v Bistro Provocateur

  Wine & Tapas Restaurant Bistro Provocateur najdete v samotném centru Prahy, v Petrské ulici, a nesmíte ho minout. Provokuje v tom...

  Jan Pešek8.11.2018
 • Skvělá pekárna rozšířila café Nostress

  Nostress cafe restaurant, restaurace s mezinárodní kuchyní v srdci Prahy, se od října 2018 rozšířila o novou pekárnu Nostress bakery ve...

  Jan Pešek6.11.2018
Objevte naše časopisy
 • Topclass
  Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
 • Rezidence
  Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.
 • Villa Journal
  Villa journal je jediný časopis zaměřený na rezidenční bydlení a orientuje se na špičkové realizace, moderní architekturu a nadstandardní služby z této oblasti.