Sociální sítě
Nahoru

To nejlepší ze světa barmanské elity

Čtvrtý ročník prestižní barmanské soutěže Chivas Masters v České republice je v plném proudu. Nejlepší barmani z celkem 26 barů předvedou své umění v profesionální mixologii. Letošní Chivas Masters má několik novinek: významné barmanské klání je spojeno s tématikou „Community“ – kromě trendů profesionální mixologie je soutěž soustředěna na utváření barmanské komunity, která spolupracuje a vzájemně sdílí svoje zkušenosti.

CHIVAS MASTERS_CZ_4 (002)Barmani a barmanky by měli do svého soutěžního drinku promítnout nejen vliv lokální barové scény, ale i lidí mimo ni, kteří je v průběhu kariéry inspirovali a kteří jim pomohli na jejich dosavadní barmanské cestě. Zda se jim to podařilo můžete vyzkoušet v průběhu března během Chivas Masters Month. Každý vypitý soutěžní drink zároveň pomáhá neziskové organizaci Helppes – centru výcviku psů pro postižené, o. p. s.

CHIVAS MASTERS_CZ_3 (002)Jak se zapojit? Je to jednoduché – vychutnávejte si soutěžní koktejly. V březnu bude v domovských podnicích přihlášených barmanů z Prahy, Brna, Hradce Králové, Olomouce, Kolína, Českých Budějovic nebo Velkých Kralovic probíhat prezentace a prodej jejich soutěžních drinků. 5 % výtěžku z prodaných soutěžních koktejlů věnuje každý podnik neziskové organizaci Helppes – centrum výcviku psů pro postižené, o. p. s., a stejnou sumu daruje také značka Chivas Regal, která Chivas Masters v České republice pořádá. Seznam barů naleznete na internetových stránkách soutěže chivasmasters.cz či na Facebooku Chivas Regal Česká republika. Během března navštíví přihlášené bary i odborná porota, která bude soutěžní drinky hodnotit.

CHIVAS MASTERS_CZ_1 (002)Kritériem hodnocení je nejen originalita a kvalita soutěžních koktejlů, nýbrž i kvalita prezentace a návaznost na hlavní soutěžní téma „Community“. Jedním z důležitých hodnoticích kritérií bude rovněž i prodejnost soutěžních drinků, respektive výše příspěvku na charitativní účely. Devět barmanů vybraných porotou postoupí do dubnového lokálního finále. O posledním finalistovi rozhodne veřejné hlasování na Facebooku. Deset finalistů prestižní barmanské soutěže Chivas Masters z České republiky se následně utká 26. dubna 2018 v pražském Mánesu. Vítěz bude reprezentovat českou barmanskou scénu na globálním finále ve Velké Británii, kde poměří své kvality se soutěžícími z celého světa. Čeká na něj též bohatý program plný zážitků a nových zkušeností.

Vitezka lokalniho kola Chivas Masters 2017_Sandra Salatova_CashOnlyBar (004)Společným úspěchem čtvrtého ročníku Chivas Masters v České republice bude vybrat co největší částku z prodeje drinků, která podpoří neziskovou organizaci Helppes. Stejnou částku věnuje značka Chivas Regal. Helppes je jediná profesionální nezisková organizace svého druhu v České republice, která je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb. Helppes pomáhá osobám s nejrůznějšími druhy handicapů na jejich cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti prostřednictvím speciálně vycvičených psů.

Více z rubriky Bary

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.