Sociální sítě
Nahoru

Legendy strhnou pozornost už o víkendu

Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti LEGENDY na Pražském Výstavišti v Holešovicích započal dnes 8. června 2018 od 9 hodin. Stejně jako minulý rok jsou přestaveny letošní exponáty oceněné titulem Hvězda slavnosti. Akce potrvá do neděle 10. června.

Weltpremiere Showcar Mercedes-AMG Project ONE: Mercedes-AMG bringt Formel 1-Technologie für die StraßeKaždoročně vyhlašuje odborná porota složená z členů organizačního výboru pod vedením Lubora Kose, zakladatele a ředitele slavnosti LEGENDY, dvacet nejzajímavějších exponátů. Těm ještě před samotným začátkem akce uděluje titul Hvězda slavnosti. Oceněné exponáty jsou poté speciálně označeny s cílem informovat návštěvníky slavnosti a upozornit je tak na jejich výjimečnost a význam pro automobilový svět. Pro letošní jubilejní 5. ročník bylo opět vybráno dvacet vozů, na které bude během celého nadcházejícího víkendu rozhodně upřena pozornost milovníků automobilů všech kategorií, a to od historických až po soudobé.

02-toyota-yaris-wrc-1 (002)Mezi zmíněnými TOP 20 exponáty nechybí například koncept Mercedes-AMG Project ONE demonstrující využití technologie vozů F1 v běžném silničním provozu. Hvězdou slavnosti bude rovněž nový Ford GT v české premiéře a stejné ocenění zaslouží i šestisetkoňový Jaguar XE SV Project 8, kterých bude vyrobeno pouze 300 kusů. Také závodní vozy budou mít na letošních Legendách své „hvězdy“. Vedle soutěžního rallye speciálu Toyota Yaris WRC se stejným titulem Hvězda slavnosti budou pyšnit také Audi RS5 DTM, monopost LMP3 Norma M30 a také Praga R1. Historii budou v žebříčku dvaceti hvězd slavnosti LEGENDY zastupovat mimo jiné Praga Piccolo Cabrio Sodomka, závodní speciál Škoda Rapid R/H nebo Rolls-Royce Silver Cloud.

07-alfa-romeo-giulia (002)Také vystavující významné světové automobilky mají mezi svými exponáty oceněné vozy. Mercedes-Benz nabídne premiéru nové generace třídy A, Kia představí rovněž v české premiéře nový Ceed a logicky nemůže chybět ani další hvězda – evropské Auto roku 2018 Volvo XC40. Subaru upozorní zmíněným oceněním na budoucí legendu, kterou je sportovní model BRZ a budoucnost návštěvníkům přiblíží i oceněný koncept elektromobilu Škoda Element. Značku Alfa Romeo zastupuje ve hvězdné dvacítce model Giulia QV.

gtsports2018-bss-2 (002)Na výstavě je také k vidění vůz  AUDI R8 LMS (2018) závodního týmu Audi Sports Team Slovakia,  v jehož čele stojí známá slovenská závodní dvojice Jirko Malchárek a jeho syn Christian Malchárek. O technickou přípravu auta se stará tým Karla Neffeho GT Sport Technology, který má vedle bohatých zkušeností s vozy specifikace GT3 také možnost využívat zázemí největšího slovenského partnera Audi Audi Centrum Bratislava.

Své Hvězdy slavnosti má samozřejmě i klubová scéna. Vedle legendárního amerického vozu Plymouth GTX nemůže chybět mezi oceněnými ani klasika v podobě BMW M3 E30, válečný veterán Kaiser JEEP M175 nebo ikonická Toyota Supra.

„Vybírat mezi jedním tisícem exponátů automobilové slavnosti LEGENDY pouze dvacítku nejzajímavějších, které následně získají titul Hvězda slavnosti, je každým rokem pro nás neustále těžší. Samozřejmě za ty roky pořádaní akce moc dobře víme, že každý návštěvník si nakonec na naší slavnosti najde tu svoji hvězdu a tím jsou právě Legendy překrásné. Dvacítkou oceněných chceme především upozornit na exponáty, které by určitě neměly uniknout pozornosti návštěvníků,“ vysvětluje Lubor Kos, ředitel automobilové slavnosti LEGENDY.

Více z rubriky Auta

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.