Sociální sítě
Nahoru

Vybíráte pánské kraťasy? Materiál v hlavní roli!

Léto se přiblížilo a možná jste zjistili, že ve vašem šatníku chybí krátké kalhoty. Chodit v horku v dlouhých je v podstatě nereálné a mít nějaký starý model také. Proto se vyplatí zakoupit kraťasy nové. Volit byste je měli hlavně podle účelu využití. My se tomuto aspektu příliš věnovat nebudeme. Zaměříme se spíše na materiály, z nichž se kraťasy vyrábějí, a to poměrně podrobně. Tradičně se jedná o bavlnu, fleecové materiály, polyester, viskózu a jiné.

Bavlna jako přírodní klasika

Jedním z nejtradičnějších materiálů je bezesporu bavlna. Vyrábí se z ní ostatně i moderní pánská trička a mnohé jiné oděvy i textil. Typická je nejenom svým přírodním původem, ale také dobrou regulací vlhkosti. 100% bavlna je také maximálně pružná a pevná. Vyznačuje se také příjemným dotekem s pokožkou. Bez problémů odolá nejrůznějším povětrnostním vlivům a jen tak jednoduše se neroztrhne. Vynikající je i její údržba. Prostě bavlněné oděvy dáte do pračky a vyperete je.

Polyester jako nejfrekventovanější umělé vlákno

Mezi základní syntetické materiály se řadí polyester označovaný zkratkou PES. Pro nošení je maximálně pohodlný, odolný a také savý. Pro zvýšení jeho elasticity se při výrobě kraťasů, triček a jiných oděvů využívá i vláken z jiných materiálů. Polyester má vynikající tepelně izolační vlastnosti a odolá i hodně vysokým teplotám. Kraťasy z tohoto materiálu můžete bez obav žehlit.

Microfleece pro vysoký tepelný komfort

Potřebujete odvést vlhkost od těla pryč? Pak vsaďte na mikrofleece. Tento materiál je ideální především tehdy, když máte na sobě několik dalších vrstev oděvů. U krátkých kalhot se s ním setkáme minimálně.

Viskóza

Potřebujete sportovní kraťasy, které budou lehké, příjemné na dotek a také chladivé? Pak jsou ideální modely ušité z viskózy.

Tento článek je reklamním sdělením

Více z rubriky iLuxus

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.