Sociální sítě
Nahoru

Bistro Sisters v novém kabátu

První červnový týden se v Dlouhé ulici v Praze znovu otevřou dveře chlebíčkového království – bistra Sisters, které od nového roku vlastní gastronomická aliance TOGETHER. Bistro prošlo zevrubnou rekonstrukcí, propojilo se se sousedním Cukrářem Skálou a vedle precizně poskládaných chlebíčků s netradičním vrstvením, jako je kachna se zelím, vepřové s kapustou nebo květák, nabízí příjemné posezení se sklenkou vína či šálkem kávy.

Největším rozdílem oproti klasický chlebíčkům bude precizní vyvážená chuť v každém soustu. „Nechceme, aby zákazník snědl v jednom soustě šunku a pak jedl už jen chleba s máslem,“ vysvětluje majitel David Petřík. „Jde nám o promyšlenou chuť do nejmenších detailů na několika málo centimetrech čtverečních,“ dodává. Klíčovou osobností bistra Sisters se stal Vladimír Čech, mistr studené kuchyně, který do společnosti Together přišel z cateringu White Circus a kterého s nadsázkou nazývají Lukáš Skála v džínové zástěře. Zdůrazňují tak jeho smysl pro detail, stejně jako v cukrařině i při výrobě chlebíčků jde o preciznost, přesnou gramáž, vyváženou chuť a originální aranžmá.

Tým bistra Sisters má za cíl přiblížit chlebíčky všem. V nabídce se objeví chlebíčky pro vegany, vegetariány, ale i milovníky masa. Hosté se mohou těšit na klasiku, jako je vajíčkový, kozí sýr s řepou, ale i na naprosto unikátní variace, jako je kachna se zelím nebo vepřové s kapustou. Odhadovaným best-sellerem je chlebíček Hawaii Poke, který osvěží zvláště v letních měsících, obsahuje avokádovou pěnu, mango majonézu s chilli olejem, okurkovou rolku s bílou ředkví, wasabi kaviár a sypání z mořských řas.

Při výrobě chlebíčků jsem se často držel české klasiky, co se týká surovin, ale jejich úprava a textura je jiná, než jsou Češi zvyklí. U šunkového chlebíčku je například okurka jako želé, vajíčko je sušené nakládané v soli a šunka nakrájená na kostky, které jsou rozložené po celé délce chlebíčku,“ popisuje Vladimír Čech.

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.