Sociální sítě
Nahoru

Z pontonu Lexus sledovali Primátorky celebrity

Už čtyřicáté vítězství osmiveslice Dukly Praha na pražských Primátorkách sledovali kromě tisíců Pražanů podél Vltavy také ambasadoři značky Lexus, která byla opět hlavním partnerem tohoto tradičního pražského závodu. Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, akrobatický pilot Petr Kopfstein a herečka Tereza Voříšková fandili z pontonu po boku nového modelu Lexus UX. Zatímco Lexus slaví v letošním roce 30 let své existence, v případě Primátorek jde už o 106. ročník tohoto závodu. Primátorky jsou proslulé nejen dlouhou tradicí, ale také svojí netypickou dráhou se zatáčkou.

Poprvé jsem měla možnost vidět Primátorky i z doprovodného plavidla a byl to úžasný zážitek. Nikdy jsem si neuměla představit, jak rychle lodě vlastně jedou,“ svěřila se Tereza Voříšková.

Sama jezdí nově v hybridním modelu UX, který cílí hlavně na ženy a ideální je právě do města, díky nízké spotřebě a minimu vypouštěných emisí. Na japonské značce obdivuje podle jejích slov hlavně kombinaci ekologie a krásy.

Tradice, namakaný a velký chlapi, strašná dřina, to jsou Primátorky. Já jsem v životě závodně nevesloval, ale přijde mi, že je to šílená rachota. Na druhou stranu já mám rád všechno kolem vody,“ říká Zdeněk Pohlreich, který momentálně jezdí v Lexus GS, ale brzy ho vymění za jiný model.

Jsem velký fanoušek všeho japonského. Mám rád věci, které mají ducha, a když je to nějakým způsobem jiné. To si myslím, že je i filozofie Lexus. Moje důvěra v tuto značku je neomezená. Já se do těch aut vždycky těším a značce Lexus vděčím za kousek své televizní kariéry, protože jsem najezdil opravdu velké vzdálenosti při natáčení pořadů,“ dodává.

V Lexus zóně na pražské Náplavce si návštěvníci mohli vyzkoušet kompletní řadu modelů Lexus dostupných v České republice včetně vlajkových sedanů LS a ES. Roli favorita závodu potvrdila osmiveslice Dukly Praha a po čtyřicáté za sebou zvítězila. K jubilejnímu triumfu ve 106. ročníku tradiční regaty na Vltavě pomohl pětinásobný mistr světa Ondřej Synek, který do osmy usedl po pěti letech, legendární kormidelník Oldřich Hejdušek slavil 25. vítězství. Favorizovaná loď vyhrála s velkou převahou a desetisekundovým náskokem před kombinovanou sestavou Slavie Praha a Dukly. Těsně třetí skončila osma Hamru.

Více z rubriky Auta

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.