Sociální sítě
Nahoru

Další generace virtuální reality

Společnost HTC oznámila příchod nejnovější virtuální reality HTC Vive Cosmos i výhody, které zájemci získají v rámci předobjednávek. Fanoušci se mohou těšit na komfortní headset s rozlišením 2880 x 1700, který díky RGB matici výrazně potlačuje viditelnost mřížky mezi jednotlivými pixely. V balení naleznou ergonomické pohybové ovladače umožňující přirozenou interakci s virtuálními světy. Přesný inside-out tracking zajistí 6 kamer s extrémně širokým záběrem. Odměnou pro ty, kteří si HTC Vive Cosmos předobjednají, pak bude 12 měsíců předplatného ve službě Viveport Infinity v hodnotě 3 380 Kč zdarma.

Výrobce nezapomněl ani na možnost propojení s bezdrátovým adaptérem, který headset zbaví kabelů a představil již i první rozšiřující modul Vive Cosmos External Tracking mod. Ten umožní nejen spojení s původním systémem sledování pohybu pomocí základnových stanic, ale také s veškerým příslušenstvím systému Steam VR. Novou sadu pro špičkovou virtuální realitu na bázi PC je možné předobjednat již dnes za cenu 21 599 Kč. Běžný prodej bude zahájen 3. října 2019.

Neustále se snažíme zdokonalovat prémiovou virtuální realitu a posouvat to, co v ní lze zažít,“ řekl generální ředitel HTC Vive pro Evropu Graham Wheeler. „Cosmos poskytuje bezkonkurenční zážitky a je naším nejvšestrannějším headsetem. Nabízí přesný inside-out tracking, modulární čelní plát umožňující dodatečná rozšíření a neomezený přístup k obsahu.“

Vive Cosmos vznikl ve snaze usnadnit vstup do virtuální reality a zároveň poskytnout skutečně pohlcující zážitky. Díky inside-out technologii sledování pohybu není nutné instalovat žádné základnové stanice, takže je první spuštění dílem okamžiku. Šestice širokoúhlých kamer umožňuje perfektní sledování pohybu uživatele i ovladačů. Zobrazovače se pyšní 88% nárůstem rozlišení ve srovnání s původním HTC Vive a přinášejí úchvatně jemný obraz, díky kterému si uživatelé vychutnají novou úroveň detailů a nebudou mít problém ani při čtení drobných textů v kokpitech simulátorů. Pokrok v kvalitě zobrazení přináší i využití LCD displejů s plnohodnotnou RGB maticí omezující viditelnost mřížky mezi pixely zvanou screen-door efekt.

O pohodlí se stará vyvážený prstenec s integrovanými sluchátky a měkké polstrování headsetu redukující tlak na tvář uživatele. Nosní chlopeň, připomínající okvětní lístky blokuje vstup okolního světla do brýlí a tím prohlubuje ponoření do virtuálních světů. Usnadnění pro hráče i vývojáře, kteří ve VR tráví mnoho času, představuje výklopný systém. S jeho pomocí lze rychle zkontrolovat dění na monitoru, nebo si jednoduše dopřát osvěžení ve formě nápoje či rychlé svačiny. Vše bez nutnosti sundávat a následně znovu usazovat headset.

Více z rubriky Počítače

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.