Sociální sítě
Nahoru

Z dostihového závodiště Velká Chuchle se stává Chuchle Arena Praha

Jedno z ikonických míst dostihového sportu v České republice, jehož historie sahá až do roku 1906, prochází v posledních letech velkými změnami. Nový oficiální název a logo odrážejí jeho význam a tradici, cílem je posilovat značku závodiště i v zahraničí. Jako první akce se v Chuchle Areně Praha uskuteční již tuto sobotu Leram Evropský pohár žokejů 2019.

„Chuchelské závodiště je synonymem pro český dostihový sport, a proto jsme hledali něco, co v sobě ponese jak historický odkaz, tak bude zároveň fungovat v mezinárodním meřítku,“ vysvětluje Martin Pecka, ředitel Chuchle Areny Praha. „Pro Čechy je Chuchle klíčovým pojítkem s dostihy, pro cizince je zase určující Praha. Slovo arena pak naznačuje místo konání více druhů koňských sportů. Proto název Chuchle Arena Praha.“

Nové jméno závodiště doplňuje i nové logo – silueta koňské hlavy v modré a zlaté barvě, kolem které se stáčí listy připomínající vítězný věnec. V jeho dolní části jsou uvedeny rok vzniku a název závodiště. Nový vizuální styl se postupně promítne nejen na materiálech závodiště, ale také v areálu samotném.

„Logo odráží majestátnost a tradici koňských sportů a odkazuje na všechny jejich hodnoty, které i při změnách, jakými závodiště prochází, zůstávají. Modrá barva je pro koňské sporty typická, jedná se o královskou barvu, a koně jsou i dnes velmi propojeni se šlechtickými rody. Zlatá zase dotváří výlučnost a eleganci, neboť koně vždy byli a stále jsou významnou součástí mnoha společenských událostí,“ říká Martin Pecka. „Chceme, aby se Chuchle stala důležitým komunitním jezdeckým střediskem s širokou nabídkou služeb, zábavy a sportovního vyžití. V centru všeho ale budou vždy koně. Stejně jako v logu,“ dodává.

Areál čeká velká budoucnost

Závodiště ve Velké Chuchli vzniklo již v roce 1906. Po první světové válce hrálo významnou roli v obnovení českého chovu koní a dostihového sportu vůbec. Vrchol dostihové sezony, České derby, se zde pořádá již od roku 1921 a v příští sezóně tedy oslaví sté jubileum. Závodiště v novém tisíciletí zasáhly dvě povodně, po nichž se vždy podařilo areál obnovit. Staré dřevěné secesní tribuny byly v roce 1985 strženy a na jejich místě vznikla nová, železobetonová tribuna, která se veřejnosti poprvé otevřela na jaře 1991.

V posledních dvou letech dostává areál díky novým majitelům novou podobu a postupně jsou zde prováděny všechny potřebné opravy a rekonstrukce. V provozu je od jara nová hala a bylo vybudováno kolbiště pro parkury, na kterém v letošním roce proběhly již troje parkurové závody. Oproti minulým sezónám se zvyšuje i zájem veřejnosti a také díky zajímavým doprovodným programům roste jeho návštěvnost. „Naším cílem je vrátit Chuchli na mezinárodní úroveň a udělat z ní opravdu prvotřídní závodiště,“ odhaluje další plány Martin Pecka, ředitel Chuchle Areny Praha.

Více z rubriky Akce

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.