Sociální sítě
Nahoru
reklama

Namíchejte si vlastní skotskou whisky

Série zážitkových workshopů The Blend značky Chivas Regal, které umožňují nahlédnout do jedinečného světa umění míchání skotské whisky, se od podzimu vrací v nových termínech do předních barů a restaurací po celé republice. Jeden z největších znalců a odborníků na whisky u nás, Zdeněk Kortiš, své hosty provede exkluzivními večery ve skotském duchu, během kterých se nejenom seznámí s výrobou a historií blended whisky, ale také ochutnají 8 druhů whisky a namíchají si vzorek vlastního blendu pro svoje potěšení. Workshop, který rozhodně není určený pouze pro muže, naopak, i pro ženy je nezapomenutelným zážitkem.

Celosvětově proslulá skotská whisky Chivas Regal stála u zrodu kategorie luxusních whisky a je právem považována za ikonou v odvětví míchaných whisky pro svoji výjimečnou chuť a jedinečný styl. Workshop The Blend poodhaluje bohatou historii, výrobní procesy a zejména lidský um tzv. master blenderů stojící za jejím celosvětovým úspěchem. Blendování, neboli míchání whisky, je sofistikovaný proces, při kterém master blender míchá obilné a single malt whisky tak, aby jednotlivé komponenty byly v dokonalém souladu. Tento um se předává z generace na generaci, ale jsou to hlavně celoživotní zkušenosti, dokonale vyvinuté čichové smysly i absolutní znalost jednotlivých whisky z různých oblastí Skotska, díky kterým master blender vytvoří míchanou whisky konzistentních vlastností, chuti a té nejvyšší kvality. Vyzkoušet si toto neobvyklé řemeslo si v rámci workshopu může každý.

Večer zahajuje welcome drink a občerstvení v ostrovním stylu, perfektně se hodící k párování s whisky. Hodinu a půl trvající program je veden předním odborníkem a whisky ambasadorem společnosti Jan Becher – Pernod Ricard Zdeňkem Kortišem. Ten hosty nejprve stručně provede historií skotské whisky, zasvětí je do rozdílů mezi grain a single malt whisky, do jejich výroby, chuťových profilů a rolí, které hrají v procesu blendování. Následuje řízený tasting blendovacího portfolia zahrnující grain a single malt whisky, nově rozšířené o Aberlour a’Bunadh v sudové síle nebo The Glenlivet Nadurra First Fill Selection. K získání porovnání pro následné blendování hosté ochutnají také whisky Chivas Regal včetně prémiové Chivas 18. Nově nabité znalosti aromat, textur a chutí jsou základem pro namíchání své vlastní unikátní whisky v množství 150 ml, kterou si každý s razítkem a pečetí Zdeňka Kortiše odnese domů.

Nově budou mít účastníci během večera možnost zakoupit si speciální gravírované láhve z portfolia Chivas Regal s logem The Blend, které budou v prodeji exkluzivně v rámci workshopů. Každý zúčastněný získá také možnost stát se členem Chivas Regal Clubu nabízející speciální výhody a nabídky pro milovníky této skotské whisky.

Informace o termínech a vstupenky na jednotlivé workshopy, každý pro limitovaný počet 20 osob, jsou k dispozici na www.theblend.cz nebo na www.goout.net. Vstup na workshop je možné zakoupit jako dárek v podobě dárkového voucheru. Cena vstupenky je 800 Kč.

Více z rubriky Bary

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.