Sociální sítě
Nahoru

Revoluce k výročí

Novoměstská společnost ELTON hodinářská, jediný český výrobce hodinek PRIM, představuje limitovanou edici PRIM REVOLUCE. Tvůrci edice, vyrobené v počtu pouhých třiceti kusů, se nechali inspirovat dvěma nejvýznamnějšími revolucemi, které pozitivním způsobem ovlivnily dějiny České republiky ve 20. století.

Poslední limitovaná edice letošního roku je tedy především připomenutím 30 let, které uplynuly od tzv. Sametové revoluce v listopadu 1989. Název edice však odkazuje také na revoluční dění, které v roce 1918 vedlo ke vzniku samostatného Československa.

Na tyto přelomové události, díky kterým získala naše republika svou dnešní podobu, upozorňuje několik detailů, které ozvláštňují klasicky minimalistický design hodinek PRIM REVOLUCE. Na číselníku je decentně zobrazen historický znak Čech – heraldický český lev na malém státním znaku.

Čas ukazují lístkové modřené žíhané ručky, sekundovou ručku pak zdobí stylizovaný list lípy, tradičního českého národního stromu. Celkové barevné ladění číselníku také koresponduje s koncepcí hodinek, věnovaných oslavě významných událostí českých dějin. Na barvy trikolory – tedy i české vlajky – odkazuje kombinace bílého podkladu číselníku, červeného znaku a modrých ruček.

Na zadním dýnku jsou kromě čísla limitované edice vyryty tři letopočty – revoluční roky 1918 a 1989 a také 2019 – rok výroby limitované edice. Prosklené víko umožňuje pohled na in-house strojek PRIM kalibr 93 s ručním nátahem. Piktogram Novoměstských oblouků – nový symbol pro hodinky s manufakturním mechanickým strojkem PRIM – je umístěn na korunce.

Více z rubriky Hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.