Sociální sítě
Nahoru

Certina DS Super PH500M s historií a charakterem

Retro styl a zářivě oranžový číselník upoutají pozornost každého: nápadné hodinky DS Super PH500M Special Edition způsobují senzaci. Fanoušci tohoto typu hodinek určitě zažijí okamžik déja-vu: nejnovější potápěčské hodinky Certina jsou totiž inspirovány modelem z roku 1968. Četné funkční prvky, jako je antimagnetický vlásek Nivachron a odolnost vůči vodě až 500 metrů, činí tento model ideálním společníkem pod vodou.

Díky svým odolným vlastnostem proti vodě byly hodinky Certina na konci šedesátých let známé po celém světě. V roce 1969 se vydaly na zvláštní cestu. V průběhu experimentu pod vodou Tektite I strávili čtyři vědci dva měsíce bydlením pod vodou ve výzkumných tancích. Během této doby nosili DS-2 Super PH500M,

zbrusu nové hodinky, kterým po ukončení pobytu udělili nejlepší hodnocení. Tím dokázali, že koncept DS Double Security, spuštěný deset let před tímto experimentem, poskytl značce Certina hodinky, které jsou spolehlivým partnerem pro všechny druhy dobrodružství.

Pokud jde o design, nejnovější potápěčské hodinky značky zůstávají věrné svým kořenům. Obzvláště nápadná otočná luneta. Nelze jí otáčet, aniž by nebyl vyvíjen lehký tlak, a to pouze v jednom směru. Tato bezpečnostní funkce je navržena tak, aby zabránila jakékoli náhodné změně doby potápění. Dnes, stejně jako v minulosti, mají 43mm hodinky safírové sklo odolné proti poškrábání. Několik vrstev z luminiscenčního materiálu poskytuje skvělou viditelnost ve vodě, zatímco šroubovací zadní víčko pouzdra a šroubovací korunka zajišťují vodotěsnost hodinek do 500 metrů. Hodinky mají černý gumový pásek s ozdobným vzorem vln a s prodloužením pro potápěče.

Vnitřek hodinek, který odpovídá normě ISO 6425 pro potápěčské hodinky, obsahuje moderní automatický strojek Powermatic 80 s rezervou chodu až 80 hodin. Jeho nejnovější inkarnace je ještě působivější díky větší spolehlivosti a přesnosti: díky novému vlásku Nivachron zůstává imunní vůči vlivu magnetických polí – rozhodující výhoda při potápění i při každodenním používání. To představuje další mimořádně aktuální bezpečnostní opatření a vylepšení klasické koncepce DS.

Více z rubriky Hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.