Sociální sítě
Nahoru

Alaris slaví. V roce 2019 vyrobil dvoutisícou luxusní pergolu PLACEO

Movitá klientela si vždy žádá prvotřídní kvalitu. Jinak tomu není ani u majitelů moderních vil, kteří se při jejich zařizování nespokojí jen tak s něčím. Své o tom ví i Radek Pelz, zakladatel a jednatel společnosti Alaris. Ta je na trhu známá především díky svým moderním pergolám a v loňském roce vyrobila jubilejní dvoutisícou pergolu PLACEO. V čem je speciální a jaký je příběh této ryze české firmy?

Kdo stojí za touto úspěšnou českou firmou?

Historie společnosti Alaris Czech Republic, s. r. o. se začala psát již v roce 1998. Firma vznikla jako výrobní závod hliníkových pergol, screenových rolet a slunolamů. “V první fázi jsme kupovali díly od zavedených evropských výrobců, ale nebyli jsme spokojeni s jejich kvalitou a pokrokovostí, proto jsme si začali postupně veškeré produkty navrhovat a vyrábět sami. Od té doby se počet reklamací blíží k nule,” říká o svých začátcích zakladatel a jednatel firmy Radek Pelz.

V roce 2014 firma rozšířila svou výrobu o hliníkové bioklimatické pergoly PLACEO, které nabízí mimořádně moderní způsob stínění. Minulý rok se přitom firmě podařilo vyrobit jubilejní dvoutisícou luxusní pergolu, která je vůbec nejprodávanější naklápěcí pergolou v České republice. Protože ale firma Alaris dlouhodobě odolává obrovskému přetlaku zakázek, oslavu odložili na později. To, že vyrobili dvoutisícou pergolu si uvědomili až o pár týdnů později.

První pergola dodnes funguje

„Vzpomínám si dobře na naši první produkční pergolu, kterou jsme vystavovali na veletrhu R+T ve Stuttgartu v roce 2015. Dnes se nad tím už musím smát, ale byla to hrůza. Nic nám nepasovalo tak, jak mělo. V podstatě jsme si pergolu při montáži a zkoušení hned zničili, ale vyřešili jsme to. Pergola pak fungovala celou výstavu a několik dalších. Následně jsem pergolu složil u mě doma, kde dodnes funguje, samozřejmě po repasích opotřebených prvků,“ líčí úsměvnou historku Radek Pelz.

V současné době se společnost Alaris může pochlubit velkým množstvím zákazníků. Obrací se na ni jak nejrůznější realizační firmy, tak i koneční spotřebitelé. Za sebou má i řadu úspěšně dokončených veřejných zakázek. Alaris se podílel například na výrobě a následné montáži stínící techniky na budovách nemocnic v Laosu a Gabonu.

Pergola PLACEO velmi často doplňuje moderní vily. Zdroj: Alaris.cz

Čím je nejprodávanější pergola PLACEO výjimečná?

Radek Pelz nám prozradil: „Mezi nejoblíbenější produkty patří pergoly, a to zejména pergola PLACEO se sklápěcími lamelami.“

Zajímá vás, v čem konkrétně je pergola PLACEO jiná a z jakého důvodu se těší takové oblíbenosti?

Lamelová pergola PLACEO disponuje rovnou obvodovou konstrukcí a skrytým motorem. Na její střeše se nachází hliníkové lamely, které lze naklápět od 0 do 140°. Pokud jsou přitom lamely uzavřené, získáte pevnou střechu, která vás ochrání před sluncem, deštěm, a dokonce i sněhem. Případná voda je odváděna pryč skrytým okapem.

Tato pergola se díky svým vlastnostem hodí zejména do moderních domácností, ve kterých jejich majitelé nechtějí dělat žádné kompromisy. Každá z těchto pergol má navíc dešťový a větrný senzor, pomocí kterého se lamely automaticky uzavřou v případě nepříznivého počasí. Řídící jednotku lze také napojit na jakýkoliv inteligentní dům.

Pergola PLACEO je zhotovena z kvalitní slitiny hliníku dle normy EN AW 6060 T66, nebo EN AW 6066 T6, což lze bezesporu považovat za další obrovskou výhodu. Podle Radka Pelze se totiž jedná o materiál, o který se nemusíte nijak starat, natírat jej a ani ošetřovat. Slitina je antikorozní a odolná vůči všem výkyvům počasí. Použité materiály mají velmi vysokou pevnost oproti standardnímu hliníku. Pergoly PLACEO mají vždy povrchovou úpravu v barevné škále RAL. Veškeré profily jsou lakovány tak, aby splňovaly ty nejpřísnější požadavky na chemickou předúpravu a pasivaci kvůli korozní separaci barvy.

Hliníková pergola vám zkrátka bude sloužit celý život.

Pergoly PLACEO jsou moderní a naprosto bezúdržbové. Zdroj: Alaris.cz

Stínění nejen pro vaše venkovní posezení

Kromě již zmíněných bioklimatických pergol společnost Alaris vyrábí hliníkové slunolamy a screenové rolety.

Společně s montážní společností SUN SYSTEM Servis, s.r.o. a její dceřinou výrobní společností NOVAVSIO s.r.o., která vyrábí hliníkové oplocení, tvoří silný výrobní a dodavatelský tým pro bezúdržbovou, tedy pohodlnou a moderní, zahradu.

Proces výroby je přísně hlídaný pro maximální kvalitu

Úspěch české firmy Alaris spočívá také v preciznosti výroby, která tak zaručuje maximální kvalitu těchto luxusních pergol. Výroba bioklimatických pergol je technologicky poměrně náročná. Nejprve je třeba si připravit hliníkové profily, které mohou být až 7 metrů dlouhé. Profily putují do lakovny, a poté se jejich konce seříznou do 45stupňového úhlu. Následně se do profilů navrtávají otvory a v nich se zanýtuje držák motoru. Do držáku se připevní samotný motor a celé uchycení se zajistí závlačkami.

Profily jsou připravené, k expedici se však musí nachystat i samotné lamely. Na ty se přišroubovávají krytky a připevňují krycí okapnice. Poté již jen zbývá nahrát řídící jednotku a propojit dálkový ovladač s motorem.

Jak vidíte, celý proces výroby pergol je pracný a zdlouhavý. Není proto divu, že za den se k expedici připraví maximálně pět.

Zasklenou pergolu můžete využívat celoročně. Zdroj: Alaris.cz

Pergola může navázat na jakýkoliv architektonický styl domu

Na společnost Alaris se obracejí jak koncoví zákazníci, tak i jejich architekti. Mnohdy se tedy potýkají s atypickými požadavky a společně pracují na ideálním návrhu zastřešení.

Jeden z větších technologických oříšků byla například objednávka pergoly, která je kompletně zasklená, má kompletní vybavení screenovými roletami, a dokonce je v této pergole osazen winter packet, tedy zateplení ze spodní části polykarbonátovými deskami, které lze na jaře lehce demontovat. Tato pergola je také doplněna velkým krbem, který produkované teplo z vložky žene pomocí krbového ventilátoru pod keramickou dlažbu na terčích. Tato pergola je v podstatě celoročně obyvatelná až do -20°C.

Radek Pelz potvrzuje zvyšující se zájem i nároky české klientely: „Oslovuje nás široká škála zákazníků. S realizací nám pak pomáhá společnost SUN SYSTEM a probíhá jak ve městech, tak i v menších obcích a týká se domů i bytů všeho druhu.“

Bioklimatické pergoly PLACEO vás na první pohled zaujmou svým moderním designem. Zdroj: Alaris.cz

 

Tento článek je reklamním sdělením

Více z rubriky Bydlení

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.