Sociální sítě
Nahoru

Cartier inovoval klasiku Santos-Dumont

Hodinky Santos-Dumont ve velikosti XL odhalují zcela nově uchopený design i proporce. Jejich historie, čistota linií i krása mechanického strojku vyžadující manuální nátah je řadí mezi nadčasové hodinky pro opravdové znalce.

Tvarované pouzdro, pevné linie a prostá elegance, které jsou pro ikonické hodinky Santos-Dumont tak příznačné, jsou v případě novinky ještě umocněny velikostí. Oproti předchozím modelům se mění měřítka. Na zápěstí působí číselník širokým, velkorysým a pevným dojmem – pozornost tudíž zůstává soustředěna na styl a hlavní prvky. Elegance pouzdra a stupeň sofistikovanosti zůstávají beze změn – od útlých mečovitých ruček po zdobenou natahovací korunku, od paprskovitě broušeného číselníku se saténovou úpravou až po pouzdro, na jehož dýnku jsou vyryty iniciály S=D, kterými se podepisoval Alberto Santos-Dumont.

Ve hře je znát napětí mezi funkcí a formou, která vedla hodináře Cartier k volbě mechanického kalibru 430 MC s manuálním nátahem, jež dává vyniknout eleganci a vznešenosti gesta, které natažení hodinek vyžaduje. Cartier Santos Dumont XL jsou v nabídce z růžového zlata, z růžového zlata v kombinaci s ocelí a z oceli. Všechny modely mají řemínek z kůže aligátora.

Více z rubriky Hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.