Sociální sítě
Nahoru

Porsche nebo Ferrari? Investujte do veteránů

Epidemie koronaviru zasáhla snad všechny aspekty našeho života. O jejím vlivu na ekonomiku toho bylo za jeho poměrně krátkou existenci napsáno již dost. Negativní dopady řešíme všichni. Proč ale ze situace také něco nevytěžit? Například díky investici do veteránů. A proč právě do nich? Pokud milujete sběratelské kousky a dokážete kromě jejich krásy a historické hodnoty ocenit i investiční příležitost, tak je nová investiční platforma Portu Gallery pro vás jako dělaná. A nemusíte být milionář. V Portu Gallery může investovat každý už od jedné koruny z pohodlí domova. Portu Gallery je první česká online investiční galerie, která otevírá cestu všem, kteří chtějí rozšířit své investiční portfolio o unikátní kousky v podobě umění, historických hudebních nástrojů nebo automobilových veteránů.

Ikoničtí veteráni nebo vzácné housle

Je libo Ferrari nebo Porsche? Pokud jste příznivcem rychlých kol, vložte peníze do ikonických automobilů. Historické vozy jsou dlouhodobě jednou z nejlepších investičních příležitostí. Investovat můžete do Ferrari 250 GT Coupé, jehož upisovací hodnota je 15,2 milionu korun nebo do legendárního Porsche 911 Clubsport. „Pro Portu Gallery se nám podařilo získat model Clubsport, kterých bylo v letech 1987–1989 vyrobeno ve variantě kupé pouhých 189. Počet dochovaných kusů, navíc v tak skvělém stavu, v jakém je nabízený model Clubsport M637 z roku 1989, dává sám o sobě záruku kvalitní investiční příležitosti,“ vysvětluje odborník na historické vozy František Vahala a zároveň člen odborné poroty Portu Gallery.

Od 1. května bude k mání další investiční automobilová příležitost. Tentokrát půjde o model Alfa Romeo 1900. První sériový vůz značky bez odnímatelné karoserie od šasi, zároveň nabízený také v levostranném provedení. Pokud jste spíše příznivcem historických hudebních nástrojů, aktuálně je na Portu Gallery otevřena také mimořádná příležitost investice do podílu ve vzácných houslích Gennaro Testore z roku 1796 v hodnotě přesahující 2,5 milionu korun. Jedná se o unikátní a velmi cenný nástroj, kterých se dochovalo jen malé množství. Stávají se tak každým rokem vzácnější a jejich hodnota roste.

Proč investovat do sběratelských kousků právě teď?

Současná turbulentní situace na kapitálových trzích nahrává stabilním investicím, které si v čase minimálně uchovávají hodnotu – a jako bonus investor získává prémii v podobě podílu na sběratelském skvostu. „Historie prokázala, že propad akciových trhů se na vývoji trhu s klasickými vozy nejen neprojevil, ale růst jejich hodnoty se tím naopak urychlil,“ říká Radim Krejčí, šéf Portu Gallery. Podle jeho názoru se situace dá zobecnit i na další historické sběratelské či umělecké předměty.

Více z rubriky Auta

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.