Sociální sítě
Nahoru

Elegantně vzhůru

Uvažujete-li o pořízení interiérového schodiště, pak vězte, že z hlediska materiálů je letošním trendem kombinace dřeva a skla. Schodiště se tak pyšní nejen funkčností, ale také luxusním vzhledem.

Dřevo je využíváno na výrobu nášlapných ploch, a to ve variantě tvrdých dřevin. Vybírat můžete mezi bukem, dubem, javorem nebo jasanem.

Prostorovou lehkost schodišti pak dokonale dodává celoskleněné zábradlí. Jeho použití v interiéru se nemusíte vůbec obávat, jelikož je vyrobeno z bezpečnostního kaleného skla, které je až pětkrát odolnější vůči nárazu do plochy než sklo obyčejné. Typickým příkladem skloubení obojích trendů je třmenové schodiště WING od českého výrobce JAP FUTURE.

Nicméně výběr těch správných materiálů je důležité promyslet i při hledání schodiště do exteriéru. Ideální volbou jsou tak celokovová schodiště, která hravě odolají všem rozmarům počasí.

Například u schodišť INDUSTRY je jejich povrch ošetřen žárovým zinkováním, kdy zinek na povrchu materiálu vytvoří vrstvu s dlouhou životností. Abyste na schodech vlivem sněhu či deště neuklouzli a naopak se na nich vždy cítili bezpečně, jsou jejich nášlapy vybaveny protiskluzovou úpravou v podobě pororoštu, perforovaného plechu či jiného zdrsnění povrchu schodu. Více na www.japcz.cz.

Tento článek je reklamním sdělením

Více z rubriky Bydlení

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.