Sociální sítě
Nahoru

The New Classic: Koupelna, ve které se snoubí důvěrná známost s revolučními materiály

Společnost Laufen se dlouhodobě zaměřuje na design, vysokou funkčnost a udržitelnost v koupelně. Jako nejnovější sérii představuje kolekci s názvem The New Classic. Jedná se o unikátní designerské kousky a sám autor, Marcel Wanders, o této sérii říká, že jde o dokonalou rovnováhu mezi inovativním designem a ztělesněním rozličných životních stylů. Doslova vezme uživatele na cestu do minulosti k poetické romanci, aniž by ztratil nadhled nad aktuálními potřebami a preferencemi současných zákazníků. Marcel Wanders dokázal najít perfektní rovnováhu mezi inovativním designem a archetypálním životním stylem.

Návrhář Marcel Wanders se při tvorbě nové koupelnové série zabýval reinterpretací klasických stylů pomocí materiálu SaphirKeramik. Každý kus z kolekce spojuje talent designéra a jeho kreativitu se špičkovými materiály společnosti Laufen. Řada The New Classic obsahuje umyvadla, umyvadlové mísy, toalety, bidet, vanu, vodovodní baterie, zrcadla a další příslušenství včetně nábytku. Kolekce vyhrála iF Design Award 2019 za dokonalou kombinaci estetiky a funkčnosti.

Společnost Laufen vyvinula nové možnosti pro technologii SaphirKeramik, jedné z nejpůsobivějších koupelnových inovací posledních let. Tento velice tenký a zároveň odolný materiál způsobil revoluci v oblasti koupelnového designu.

Laufen nyní pracuje už se čtvrtou generací materiálu SaphirKeramik, která představuje zcela nové možnosti tohoto materiálu. Po zdokonalení průmyslového procesu výroby SaphirKeramik, je švýcarská společnost schopna nabídnout nová vylepšení pro umyvadla, například dvojité umyvadlo ve velikosti jednoduchého, kreativní reliéfy uvnitř umyvadel, ale i na jejich venkovních stěnách. Vznikají tak nové nápady, které jsou s běžnou keramikou zkrátka nemyslitelné.

Pro realizaci designových nápadů spolupracuje Laufen s mezinárodně uznávanými designéry, jako je právě světové známý nizozemský designér Marcel Wanders se sérií The New Classic, Patricia Urquiola a její moderní série Sonar a Konstantin Grcic a série Val. Výsledek? Ohromující ale zároveň i praktické koupelnové produkty pro každodenní používání v různorodém pojetí.

Všechny série Laufen jsou k vidění v Laufen Prague Gallery v blízkosti I. P. Pavlova.

Více z rubriky Bydlení

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.