Sociální sítě
Nahoru

Na počest 150. výročí Hennessy X.O. se bude konat ohňostroj světoznámého umělce Cai Guo-Qiang

Cai Guo-Qiang je jedním z nejobdivovanějších umělců současné umělecké scény. Kromě svých rozsáhlých instalací je Cai obzvláště proslulý svým unikátním využitím střelného prachu a ohňostroje jako uměleckého média pro pořádání velkolepých veřejných akcí, které v lidech zanechají intenzivní emocionální zážitek, jako tomu bylo u olympijských her 2008 v Pekingu. Tento podzim, značka Hennessy zve umělce Cai Guo-Qiang, aby v pátek 25. září v 15 hodin uspořádal za dne barevnou explozi, která se bude konat v Charente ve francouzském Cognacu.

Tento ohňostroj plný emocí byl navržen jako povzbuzující událost uprostřed kontextu pandemie. Cai Guo-Qiang, inspirovaný Nietzscheho „Zrozením tragédie“, zkomponoval 15minutový ohňostroj ve třech dějstvích na počest věčného cyklu zrození, zániku a lidské duše. Stejně jako divadelní představení i tato umělecká odysea vám může zaručit drama, poezii, barvy a emoce.

To vše s pestrobarevným ohňostrojem, který bude vystřelen přesně ze 150 dubových sudů plujících na řece Charente, které symbolizují 150. výročí Hennessy X.O. Poprvé pro Maison Hennessy bude „World Odyssey“ odhalena také mezinárodně prostřednictvím živého přenosu. Pro umělce bude tento projekt poprvé, kdy vytvoří denní explozi z vodního prostředí, kerá bude vysílána globálnímu publiku v reálném čase.

V této neznámé době je obzvláště zřejmé, že jsme jedna vzájemně propojená rodina,“ říká prezident a CEO společnosti Hennessy Laurent Boillot. „V Hennessy naše kořeny sahají daleko díky dlouholetým vztahům, které se tvoří po generace. Dnes nám Cai Guo-Qiang připomíná tato časem upevněná pouta s tímto mistrovským dílem univerzální krásy a významu. Pro Maison Hennessy to není jen čest a privilegium pořádat tuto uměleckou událost, ale je to ukázka našeho trvalého závazku k naší rozšířené rodině, která se nachází po celém světě. 150 let od začátku ságy Hennessy X.O nabízí Cai uměleckou vizi Odyssey tvořenou jednotou, odolností a nadějí. Ve výjimečném kontextu roku 2020 nás tyto hodnoty vedou a připomínají nám, jak daleko jsme se dostali a jak daleko ještě můžeme společně jít. Z našeho místa v Cognacu, kde obdivujeme ohňostroj přicházející z východu, z oblasti Liuyang v Číně, a který se rozprostírá na obloze nad řekou Charente, jsme jako společnost Hennessy i Cai hrdí na to, že můžeme přivítat všechny účastníky z celého světa na této umělecké události, která ctí velkorysost ducha a vyhlíží, co nás čeká, s nevídanou odvahou,“ dodává Laurent Boillot.

Cai Guo-Qiang říká: „Nyní vstupujeme do nové kapitoly namáhavé odysey lidstva. Signál z Cognacu putující infrastrukturou cloudu spojuje jednotlivce z různých částí světa a umožňuje vytvořit komunitu lidí se sdílenou budoucností, která je úzce spjata s přírodou a uměním. Zatímco ohňostroj vyjadřuje moje rozjímání nad tragédií, uměním a podstatou života, doufám, že diváky ohňostroj inspiruje, aby byli v souladu s přírodou a našli sílu vše překonat.“ Tato událost je dalším okamžikem plným energie, vytrvalosti a naděje, kterou letos Maison Hennessy prokázal ve snaze podpořit své komunity v Cognacu i na mezinárodní úrovni. „World Odyssey“ nese dvojí poselství od proslulého výrobce koňaku a umělce, a to útěchu těm, kteří jsou zasaženi pandemií, a také důvěru v budoucnost. Obě poselství budou živě přenášena skrze digitální platformy včetně Hennessy.com, WeChat, Tencent, Facebook a YouTube.

Denní ohňostroj umělce Cai Guo-Qiang bude pořádán s použitím výhradně netoxických pyrotechnických výrobků s CE certifikací.

Více z rubriky Umění

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.