Sociální sítě
Nahoru

Trička s motivem hodinek Seiko „Tuna“ na pomoc dětem

KlokArt, charitativní projekt Fondu ohrožených dětí, vytváří společně se známými osobnostmi oblečení s aplikovanými motivy od talentovaných výtvarníků. Cílem prodeje těchto designových kousků je pomoci dětem v centrech Klokánek. Výčet slavných osobností, jako jsou sestry Geislerovy, Vlastina Svátková, Dan Bárta Vladimir 518, Matěj Ruppert a Jakub Kohák, rozšířil v listopadu tuzemský instagramový fanouškovský účet @SeikoWatchCzech. Ten v minulosti podpořil dražbou putovních hodinek Seiko 5 z projektu #posliSEIKOdal obecně prospěšnou společnost Centrum Paraple, a nyní, v době pandemie covid-19, se rozhodl přijmout nabídku a podpořit tento jedinečný projekt.

V prvním kole kooperace tak vzniknou originální trička nesoucí motiv kultovních hodinek Seiko Tuna v unikátním pojetí kreslíře Richarda Svitalského. Jeho práci znají mnozí díky slavnému českému komiksu Čtyřlístek či magazínům Šikulka a Junior 21.století. Vlajkovou lodí jeho tvorby je však vytvoření vlastního pohádkového světa jménem Sedmikráskov, jehož knižní podoba debutovala v roce 2018.

Volná interpretace slavné Velké vlny u pobřeží Kanagawy japonského umělce Kacušika Hokusaiho z první poloviny 19. století se v kresbě mísí s ikonickými tvary robustních potápěčských hodinek Seiko. Ty pro svůj enormně velký rozměr a tvar připomínající tuňákovou konzervu získaly mezi sběrateli přezdívku Tuna, a to už v roce svého uvedení 1975, kdy navázaly na vlnu hodinek značky předurčených k saturačnímu potápění.

Bavlněná trička jsou k dispozici v pánské (XXS-5XL) i dámské variantě (XS-XXL), a to v zářivě žluté a šmolkově modré barvě. Cena je 350 Kč za kus. Jelikož se jedná o speciální edici, objednávka první várky s očekávaným dodáním v polovině prosince, bude na webu uzavřena 23. listopadu.

Více z rubriky Hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.