Sociální sítě
Nahoru

Abeceda vitamínů v kozí kosmetice: Vitamín D

Vitamín D je obsažen v kozím másle a my ho přidáváme téměř do všech našich krémů a pleťových masek. Je klíčový pro imunitu, zdraví a krásu pokožky. Zlepšuje elasticitu kůže, schopnost hojení, podporuje tvorbu kolagenu, snižuje viditelnost vrásek a pigmentových skvrn,“ vysvětluje Jitka Poláková, zakladatelka společnosti Kosmetika Capri.

Ideální je používat produkty s vitamínem D na celé tělo, podporujeme tím obranyschopnost pokožky a předcházíme vzniku nejrůznějších trhlinek a strií. Přípravky s déčkem si dokonce poradí s kožními problémy jako jsou ekzémy, popáleniny, vředy.

Nejlepším přirozeným zdrojem vitamínu D z potravy jsou mořské ryby. Měli bychom je proto zařadit do našich jídelníčků a dopřát si tak i další zdraví prospěšné látky, jako jsou například esenciální mastné kyseliny, které si naše tělo neumí vytvořit samo.

Tělový krém s kozím máslem a bylinkami, La Chèvre, 100 g, 458 Kč, kosmetikacapri.cz

Vitamín D je bohatě zastoupen v Tělovém krému s kozím máslem a bylinkami značky La Chèvre. Krém obsahující komplex přírodních látek, bylinných extraktů a kozího másla zajišťuje obnovu rovnováhy pokožky a tím zpomaluje stárnutí. Vlivem vysokého obsahu účinných látek pomáhá hydrataci a dlouhodobému zpevnění pokožky. Výjimečnost mu dodávají bylinné extrakty z rozmarýnu, chmelu, šalvěje, vilínu, přesličky, borovice a pupečníku.

Více z rubriky Průvodce českou kosmetikou

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.