V dobách, kdy opasek (pás) s visícím mečem tvořil praktickou a také reprezentativní součást rytířské výstroje, bylo pasířství kvetoucím řemeslem. Pasíři zdobili pásy tepáním a ražbou z mědi, mosazi, zlata, stříbra a dalších kovů. Když se meče přestaly používat, pasířství splynulo s jinými řemesly, hlavně s mosaznictvím, knoflíkářstvím, kroužkařstvím a výrobou kovového zboží.
Dnes se bez pasířů neobejde žádná rekonstrukce dobových interiérů, avšak bohatě tepané lustry jsou žádanou ozdobou i mnoha nových bytů a domů. Pasíř je chvíli kovotepcem, soustružníkem, zámečníkem nebo leštičem. Ovládá jak nářadí a postupy staré stovky let, tak nejmodernější technologie. Jeho estetické cítění a kreativita dodá zákazníkovu obydlí na výjimečnosti, dávno omšelým interiérům zase vrátí jejich původní lesk.
Pasířství Martina Jiráska se od roku 1997 zabývá zakázkovou výrobou svítidel, interiérových doplňků z mosazi a obecných kovů. Výrobky vycházejí z jeho vlastních návrhů, s dalšími přicházejí zákazníci, výtvarníci a architektonické dílny. Nabízí již zmíněné restaurování a renovace nejen kovových předmětů historického charakteru, ale také práce kovotlačitelské, zámečnické, platnéřské a kovářské. Její kultivované výsledky můžete obdivovat během prohlídky zámku Hluboká, v Národním divadle, ve Valdštejnském a Kolowratském paláci či pražském hotelu Jalta.