Radostný čas volna a pobytu u vody klade zvýšené nároky na péči o vlasy, kterým škodí jak sluneční paprsky, tak bazénová chemie. Podrážděnou pokožku hlavy nejlépe zklidní přírodní, ručně vyráběné šampony, u nichž oceníte i praktickou konzistenci.
Jsou tuhé, nikdy se vám nevylijí do cestovní tašky, letištní kontrolou s nimi projdete jako nic a to nejlepší na konec: dodají vlasům tak vydatnou výživu, že není potřeba aplikace kondicionéru, přímo se nedoporučuje. Možná ještě zjistíte, že nepotřebujete ani tužidlo… To vše je v čase dovolených velké plus.
Na rychle se mastící vlasy zabírá avokádový, ricinový a dýňový olej. Společně s výluhem z mydlice lékařské a přesličky rolní dokáží regulovat nadměrnou produkci mazu, jejímiž nepříjemnými následky jsou svědění kůže a tvorba lupů. Esenciální oleje z tea-tree, smrku a pomeranče podpoří žádoucí účinky a svou vůní navodí pocit svěží čistoty. Vlasy jsou po umytí hydratované, vyživené, nadýchané a na dotek pružné, lesklé a pevné. Pokud jste tuhý šampon nikdy nepoužili a jste zvědaví, jak se to dělá, je to velmi snadné – mokré vlasy napěníte šamponem, pak je důkladně opláchnete vodou a ještě za mokra rozčešete.
Na roztřepené konečky
Avokádový, ricinový a dýňový olej jsou také základem šamponu pro normální a slabé vlasy, které se snadnou lámou a třepí. Vitalitu jim vrátí a růst podpoří kořen lopuchu a plody rakytníku řešetlákového, příjemnou vůni dodá kombinace esenciálních olejů grep, pomeranč a smrk.
Na suché a poškozené vlasy
Časté fénování, žehlení a kulmování dají méně odolným vlasům pěkně zabrat, zvlášť pokud jsou odbarvené. Hydrataci a výživu jim v plné míře dodá šampon s levandulí a měsíčkem lékařským, konečky pomůže zacelit avokádový olej a vůni levandule, rozmarýnu a pomeranče si prostě zamilujete.