Sociální sítě
Nahoru

Omega Constellation s mimostřednou vteřinkou

Řada hodinek Omega Constellation se zrodila v roce 1952 a od té doby se stala trvalým symbolem krásy a přesnosti. Ikonický vzhled, který dnes známe, s půlměsíčními fazetami se poprvé objevil v roce 1982 a od té doby se stal jedním z nejuznávanějších designů hodinek na světě.

Letos společnost představila do kolekce novou řadu modelů Small Seconds, ozdobenou diamanty a řadou dalších jedinečných detailů.

Hodinky s novou velikostí 34 mm jsou představeny ve variantě ze Sedna zlata, nerezové oceli nebo v kombinaci obou těchto materiálů. Lunetu pak zdobí římské číslice či kruh 38 plně broušených diamantů.

V souladu s úpravou Constellation páté generace, jež byla uvedna na trh v roce 2018, jsou všechny komponenty hodinek doplněny leštěným zkosením podél pouzdra a náramku, které jim spolu s leštěnou korunkou dodává štíhlý vzhled.

Zvlášť dramatický a trvalý designový koncept řady Constallation se vyznačuje svými slavnými „griffy“ neboli takzvanými „pacičkami“, jež jsou dnes zkosené a hladce integrované po stranách pouzdra.

Nejpozoruhodnější u hodinek Constellation Small Seconds je jejich symetrie. Spolu s kulatým datovým oknem na 6 hodině použila značka inovativně diamanty pro označení indexů. Kromě toho byly přidány kroužky pro menší číselníky. U některých modelů jsou tyto kroužky zhotoveny v Sedna zlatě s přidáním jemných diamantů s jedním řezem.

Hodinky Costellation se v roce 2021 ubírají novým zářivým směrem a každý z těchto modelů vyniká číselníky v oslňujících barvách. První modely, jež byly odhaleny, mají číselník ve vínové barvě. Ta odkazuje na historické dědictví značky. Mezi další číselníky, které v kolekci budou následovat, patří perleť, páv modrý nebo světlý kaštan.

Zatímco některé z modelů Costellation Small Seconds budou doplněny o barevné kožené řemínky, jež budou ladit s číselníky, celokovové verze obsahují legendární náramky Constellation. Náramky mají články s leštěnými středovými díly, motýlkovou sponu a jsou snadno nastavitelné pro pohodlí každé jejich nositelky.

Více z rubriky Dámské hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.