Sociální sítě
Nahoru

Ještě offroadovější vzhled pro ikonu terénních vozů

Mercedes-Benz předvádí na autosalonu IAA MOBILITY 2021 první pohled na Třídu G, automobil snů všech fanoušků terénní jízdy, v provedení pro nový modelový rok a představuje novou linii exteriéru PROFESSIONAL, která dodává ikoně mezi terénními vozy mimořádně markantní offroadový vzhled.

Součástí standardní výbavy jsou mimo jiné ochranné mřížky před světlomety, lapače nečistot vpředu a vzadu, jakož i zesílené pneumatiky na 18“ kolech v 5paprskovém designu. Silný charakter vystaveného vozidla ještě umocňují četné prvky volitelné výbavy, například lak magno a vybrané prvky vnější a vnitřní výbavy z programu individualizace G manufaktur. Mezi nejzajímavější prvky z příplatkové nabídky pro linii exteriéru PROFESSIONAL patří střešní nosič zavazadel PROFFESSIONAL a držák náhradního kola PROFESSIONAL.

Nyní představená linie exteriéru PROFESSIONAL je prvním slibným výhledem na nově uspořádanou nabídku výbav pro Mercedes-Benz Třídy G, z níž si budou moci zákazníci vybírat v roce 2022.

Vůz s linií exteriéru PROFESSIONAL přitahuje na autosalonu IAA MOBILITY mimořádnou pozornost svým měděně oranžovým lakem karoserie G manufaktur copper orange magno, který efektně kontrastuje se střechou, nárazníky a rozšířením podběhů kol v černém odstínu G manufaktur night black magno. Mezi další znaky patří specifický držák náhradního kola PROFESSIONAL na zadních dveřích a střešní nosič zavazadel PROFFESSIONAL.

Součástí rozšířené výbavy bude kromě tmavě tónovaných skel zadních bočních oken a zadního okna mimo jiné také dekorační osvětlení s 64 barvami místo dosavadních osmi a deset barevných palet.

K němu lze mimo jiné upevnit skládací střešní stan, a Třídu G tak proměnit v „offroadový obytný vůz“. Oba prvky výbavy PROFESSIONAL jsou stejně jako kola matně černé, a přispívají tak k harmonickému celkovému vzhledu. V rámci volitelně dodávané sady Night jsou kromě toho černé také kryty vnějších zpětných zrcátek, hvězda Mercedesu a označení typu. V interiéru umocňuje vysokou míru individualizace Třídy G čalounění černou kůží spolu s ozdobnými prvky G manufaktur z jasanového dřeva s otevřenými póry a černým tónováním.

Třída G bude kromě toho standardně vybavena také přípravou pro zábavní systém určený cestujícím na zadních sedadlech a přípravou pro tažné zařízení. Nové linie exteriéru a interiéru navíc usnadní zákazníkům konfiguraci vozu podle vlastních požadavků. Kromě základní výbavy, rozšířené pro všechny modelové varianty, a na autosalonu IAA MOBILITY prezentované linie exteriéru PROFESSIONAL budou mít zákazníci na výběr také další dvě linie exteriéru (EXCLUSIVE a AMG) a tři tematické nabídky interiéru (standardní interiér, EXCLUSIVE a SUPERIOR). Jednotlivé linie vzájemně kombinují nejoblíbenější prvky výbavy, a umocňují tak různé charakteristiky Třídy G. Zákazníci si samozřejmě budou moci i nadále nakonfigurovat Třídu G přesně podle svých individuálních požadavků výběrem z rozmanité nabídky prvků výbavy na přání G manufaktur.

Více z rubriky Auta

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.