Sociální sítě
Nahoru

Největší výstava hodinek v srdci Evropy

Epidemie bezmála vymazala ze slovníku výrazy jako: výstava, setkání nad hodinkami … Expozice SEW Praha 2021 všechny fandy časomír ve dnech 22. a 23. 10. v Paláci Žofín opět vrátí do milovaného světa hodinek.

Ve střední Evropě bude letos nejvýznamnější akcí svého druhu. Zdaleka nejde jen o samotný fakt konání, ale také o množství a pestrost vystavených kusů, včetně těch s nejvyššími komplikacemi. Zároveň už tradičně doplňují expozice jednotlivých světových i domácích značek přednášky českých i zahraničních odborníků – o historii, o tom „co je uvnitř“, nových materiálech, zajímavých trendech, nových tvůrcích … Zkrátka, nedílnou součástí výstavy je i nabitý doprovodný program.

V průběhu obou dnů tak v přednáškovém sále Paláce Žofín dostanou slovo přední čeští odborníci jako Ing. Libora Hovorku, hodinářský expert, sběratel časomír, který své přednášky doplňuje možností podívat se na unikáty z jeho sbírky. Možná si ani neuvědomujeme, že tento sběratel mimořádné úrovně zde prezentuje své znalosti a časomíry, což by jinak bylo pro fandy nedostižné. Tentokrát přiblíží posluchačům vývoj české výroby časomír po roce 1945.

Těm, kdo chtějí přímo od tvůrců slyšet, co nového chystají, s čím přišli na pražskou výstavu, jsou pak určeny prezentace zástupců například švýcarských, francouzských, německých i českých značek.

Jako v předchozích ročnících výstavy SEW půjde zhruba o 10 přednášek. Podrobnosti hledejte na těchto stránkách, až vše upřesníme. Což kromě jiného záleží na vašich námětech a zájmu, stejně jako možnostech zahraničních zástupců i konkrétní situaci, kterou v daný okamžik nemůžeme předvídat.

Více z rubriky Akce

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.