Sociální sítě
Nahoru

Primátorky byly letos napínavější. Sledovali je Pohlreich i Ramba

Tradiční veslařský závod Primátorky letos přinesl několik zásadních novinek. Některé z nich byly k vidění na břehu, jiné zase přímo ovlivnily dramatičnost závodu, který po mnoho letech nevyhrála Dukla, ale Slavia Praha. Tradicí zůstává, že průběh závodu sledovala i řada známých osobností. Tereza Ramba přebírá štafetu po Vlastu Burianovi.

Letos poprvé ve slavných Primátorkách nezávodila Dukla, která po dlouhá desetiletí suverénně vítězila. Její členové totiž letos jeli za své mateřské kluby, a tak byl průběh závodu mnohem napínavější. V neděli 19. října na Vltavě zvítězila Slavia Praha.

Jela jsem ten nejdůležitější závod. Lexus mi umožnil nasednout do lodičky a fandit se synem a manželem přímo z hladiny Vltavy. Byl to ohromný zážitek a jsem ráda, že to mohl zažít i syn,“ popisuje herečka Tereza Ramba, jak si závody zase užila o něco více než v minulých ročnících. „Vím, že Vlasta Burian byl na všech Primátorkách a já po něm hodlám převzít hereckou štafetu,“ směje se odhodlaně.

Pochvalovala si zároveň i doprovodný program, který na pražské náplavce připravil Lexus, kterým herečka dlouhodobě jezdí. Hlavní hvězdou, kterou tu japonská automobilka vystavila, byl Lexus 300e. „Moc se těším, až si budu moct tento čistě elektrický vůz vyzkoušet. Na trh by měl už brzy přijít,“ říká herečka, z níž se díky jejímu hybridnímu Lexusu NX, stala fanynka aut.

Kromě této novinky však byly k vidění i jiné legendy značky – například sportovní model LC nebo jeho kabrio verze Convertible. Většinu modelů si tu fanoušci mohli také vyzkoušet během testovacích jízd.

Tereza Ramba s rodinou však není jedinou známou tváří, která během Primátorek navštívila tradiční Lexus Lounge. Dorazili i další ambasadoři automobilky, jako je Zdeněk Pohlreich. „Já mám veslování jako sport moc rád, nedá se ošidit, musíte si to odpracovat. Jsem vděčný za tu příležitost poznat lidi okolo tohoto sportu, kteří se mu věnují celý život. Má to bezvadnou atmosféru, vždy jsem tam rád, všude jsou prima lidi,“ svěřil se známý šéfkuchař a prozradil, že na podzim se můžeme těšit na jeho novou televizní show.

Na Primátorky se jako každoročně přišel podívat také pilot Petr Kopfstein, který se chystá na návrat závodů Air Race. A nechyběl ani nováček mezi ambasadory Lexusu, módní návrhář Jan Černý, který tu naopak byl úplně poprvé. I on na podzim chystá show, i když samozřejmě tu módní, kde představí svoji novou kolekci. Za sebou naopak má úspěšnou výstavu v DSC Gallery.

Více z rubriky Sport

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.