Sociální sítě
Nahoru

Tereza Salte si splnila svůj sen o bydlení

Autorka blogu Teraza In Oslo, knih Šlehačková oblaka nebo Karamelová džungle a spoluzakladatelka agentury Elite Bloggers Tereza Salte ví, jak se pohybovat ve světě influencerů. Velkolepá proměna jejího domu ale svědčí o tom, že ani ten designový jí není vzdálený.

Zkušení architekti z ateliéru OOOOX se rekonstrukce ujali a vytvořili Tereze domov na míru odpovídající požadavkům úspěšné influencerky. A tak vzniklo soukromé skandinávské království.

Dalo by se říct, že s rekonstrukcí manželé Tereza a John Erik Salteovi začali doslova od podlahy. Když se rozhodli pro koupi třípatrové vily na okraji Prahy, věděli, že bude vyžadovat veliké zásahy. Podnikatelské baroko z 90. let se totiž od představy vysněného bydlení velmi lišilo. Především musela zmizet „retro“ kuchyň a zainvestovalo se i do hospodárnějšího vytápění. Podívejte se, jak to celé dopadlo…

Styl, ve kterém byla vila zařízena, manželskému páru příliš neseděl, ale klidné okolí, rozlehlá zahrada a vnitřní bazén je nakonec přesvědčily, aby domu dali šanci.

Je to naše první rozsáhlejší rekonstrukce, do které jsme se kdy pustili,“ vzpomíná Tereza hned v úvodu na zařizování svých předchozích bytů – v centru Osla o rozloze 24 m2 i loftového bytu v Praze. „Zařizování našeho bydlení nás bavilo už tehdy,“ dodává.

Kuchyň a terasa jsou nejoblíbenějšími místy, kde si Tereza ráda vychutnává ranní kávu a klidný začátek dne.

Představu o stylu a materiálech manželé měli celkem jasnou. Hlavním úkolem architektů tak bylo přinést nové možnosti, promyslet funkčnost prostor a najít nejvhodnější nadčasové řešení.

Kuchyň je v rodině Salteových velmi vytížené místo. Tereza vaří téměř denně. „Musím se přiznat, že mě vaření v nové kuchyni baví mnohem víc. Mám chuť pouštět se do odvážnějších jídel, pokud na ně mám čas. Také si užívám, že z kuchyně vidím do obýváku a můžu při vaření pozorovat ruch domova. Vzhledem k tomu, že máme dvě malé děti (William, 4 roky a Matheo, 5 měsíců), většinou volím rychlá a jednoduchá jídla. Velmi často převládá italská kuchyně, protože William je veliký milovník těstovin na nejrůznější způsoby. Každou neděli se u nás doma připravuje vývar a víkendové obědy či večeře se často stávají zábavou pro celou rodinu. To je pak v kuchyni šramot,“ dodává s úsměvem.

Děti pracovní desce umí dát zabrat. A že je jich u Salteů často plný dům. Naštěstí je údržba materiálu Technistone snadná a rychlá. Stačí chvilka a linka vypadá zase jako nová.

Tereza žila v Oslu 5 let a na její vkus to mělo zásadní vliv. Skandinávský styl na návštěvníky dýchne, jakmile vstoupí do dveří. „Výběr přírodních materiálů, kovových prvků a zemitých barev je alfou útulného minimalismu. Vše dohromady skládá mozaiku našeho domova, do kterého je Skandinávie jistě propsaná,“ říká o svém novém domově.

Z krbu obloženého tvrzeným kamenem Technistone® v dekoru Crystal Calacatta Silva se stala dominanta celé obývací místnosti. Aby si rodina mohla vychutnávat pohled na plápolající oheň, zvolili architekti do prostoru oboustrannou sedačku.

Starší syn Wiliam už proměnu svého pokojíku i celého domu vnímal a přijímal s typickým dětským entuziasmem: „Snažili jsme se prostor upravit tak, aby se v něm žilo příjemně nám všem, i když děti za pár let vyrostou. William byl nejvíc nadšený, že může jíst makaróny u nového stolu a skákat na veliké pohovce, která je pro dětské řádění jako dělaná.“

Dětské pokojíčky jsou stejně jako ostatní místnosti laděny do světlých a jemných tónů. Díky dostatku úložných prostor působí interiér vzdušně a minimalisticky.

Novou kuchyňskou a obývací částí však rekonstrukce zdaleka nekončí. V další fázi se chystají manželé předělat balkony u obýváku, vyměnit dveře, okna, zrenovovat koupelnu a schodiště. „Chybí ještě úložné prostory v chodbě a pár drobností, ale těšíme se na to. Baví nás postupovat po krůčcích, protože si tu radost můžeme rozdělit. Alespoň si to tak namlouváme,“ směje se Tereza při pomyšlení na všechna ta úskalí bydlení v polorozbořeném domě.

Jsme vděční za veškeré konzultace a profesionální rady architektů. Našli mnohá řešení, která by nás vůbec nenapadla, řešili nečekané problémy. Postarali se, aby vše proběhlo hladce. Určitě bych lidem, kteří plánují rekonstrukci, poradila, aby měli někoho, s kým mohou projekt konzultovat. Nám spolupráce s profesionálními architekty život velice usnadnila,“ hodnotí Tereza závěrem.

Více z rubriky Bydlení

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.