Sociální sítě
Nahoru

Výstava Art for Amnesty

Výjimečný projekt Art for Amnesty podporuje boj za svobodu a lidská práva již sedm let. Pomáhá díky umění a propojení s významnými umělci dneška. Jak projekt funguje? Sami umělci darují Amnesty International svá vybraná díla a vy koupí obrazu můžete podpořit boj za lidská práva.

Maxim – Costello | Sprej a mramor na plátně

Když se umělec rozhodne darovat své dílo na dobrou věc a dárce si pak toto dílo zakoupí, pomáhají tak společně poukazovat na problémy dneška a významně tím přidávají ruku k dílu v boji proti bezpráví,“ říká koordinátorka projektu Art for Amnesty Andrea Houšková.

Pasta Oner – Success | Akryl a sítotisk na plátně

Již sám Pablo Picasso, vášnivý zastánce lidských práv, vytvořil speciálně pro Amnesty International dílo s názvem Holubička a vězeň. V jeho šlépějích teď pokračují i současní umělci po celém světě. V České republice spolupracujeme s řadou předních umělců a umělkyň. Tomáš Císařovský, Pasta Oner, Maxim, Lix One, Jaromír 99, Čestmír Suška, Petr Sís, Krištof Kintera, Alžběta Jungrová nebo Marie Šeborová. Nejen tito umělci se rozhodli propůjčit své jméno a talent Amnesty International.

Kupci mají na výběr z opravdu jedinečných děl, zároveň jejich koupí podporují dobrou věc a v neposlední řadě se díla od našich významných umělců dají považovat za výhodnou investiční příležitost. Kupříkladu Tomáš Císařovský patří mezi nejznámější české autory, Krištof Kintera je nejprodávanějším mladším umělcem na českých aukcích nebo Pasta Oner, který obsazuje ve stejném žebříčku třetí příčku,“ dodává Andrea Houšková.

Čestmír Suška – Kosočtverec | Litografie

Amnesty International je globálním hnutím s cílem bojovat proti bezpráví, nesvobodě a porušování lidských práv. Zastává se obětí bezpráví, usiluje o jejich svobodu, a snaží se o systémové změny na úrovni států i mezinárodního společenství. Fungovat může jen díky štědrým příspěvkům svých dárců a dárkyň.

Tak jako každý rok, i letos se blíží každoroční prodejní výstava obrazů, která bude probíhat od 24. 11. do 28. 11. 2021. Vernisáž se uskuteční 24. 11. 2021 od 19:00 v galerii NoD v Dlouhé ulici 33 na Praze 1. Přijďte si užít večer v příjemné společnosti a podpořte tak dobrou věc. Můžete se těšit na mnoho jedinečných děl, která si můžete prohlédnout v katalogu, ve kterém najdete i díla, která budou poprvé odhalena až na letošní výstavě.

Více z rubriky Nadace a pomoc

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.