Sociální sítě
Nahoru

Mýdlárna Rubens: „Přijde nám samozřejmé, že se potíme“

Ano, pocení je přirozené a pro zdraví člověka nezbytné. Civilizovaná společnost ovšem vyžaduje, abychom fyziologickými procesy neobtěžovali naše okolí. Máme na výběr ze dvou možností. První je použití antiperspirantu, který pocení zabraňuje. Druhou představuje deodorant, ten pocení nebrání, jen blokuje nepříjemné pachy.

Přírodní bylinný deodorant krémový, Jemná květina se šalvějí, Mýdlárna Rubens, 30g/325 Kč, mydlarnarubens.cz

S antiperspiranty nechtějí mít v Mýdlárně Rubens nic společného, jsou totiž přesvědčeni, že každý agresivní zásah do přírodou nastavených pravidel bude po zásluze potrestán. Na druhou stranu nadměrné pocení (hyperhidróza) nic zdravého není, může souviset s poruchou štítné žlázy, cukrovkou nebo jiným onemocněním. Příroda sama nabízí velký výběr bylin, které potní žlázy stahují a tím regulují jejich činnost. Své místo mají i ve složení nového přírodního deodorantu.

Vůně vybírali zákazníci

V loňském roce požádala Mýdlárna Rubens své zákazníky, aby jí z padesáti vůní pomohli vybrat šest vyvolených, které se dostanou do výroby. Výsledkem jsou tři úhledné kategorie: výrazná kořeněná, svěží a jemná květinová. V každé dvě různé vůně. Deodorant je vyráběn v tuhé a krémové konzistenci. Tuhá je praktičtější a hodí se na ošetření podpaží, krémová zase lépe ochrání třecí plochy například na stehnech nebo pod ňadry.

Přírodní bylinný deodorant tuhý, Tropické ovoce s rakytníkem, 50g/375 Kč, mydlarnarubens.cz

O hydrataci se postará Luční pěna

Pocení znamená vylučování tekutiny, člověk by řekl, že zrovna tady hydratovat nepotřebuje, opak je však pravdou. Olej Luční pěna (Meadowfoam oil) nepřispívá k větší vlhkosti na povrchu pokožky, ale proniká do jejích hlubších vrstev. Jeho práce je uklidnit tam tak trochu situaci, což pocení spíše zmírňuje. Další důležitou složkou deodorantu je kokosový tuk, který také nezůstává na povrchu, snadno se vsakuje do vlhké pokožky a nezanechává na ní mastný film.

Více z rubriky Průvodce českou kosmetikou

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.