Sociální sítě
Nahoru
reklama

Závitkárna představuje zimní novinku – kapří závitek

Oblíbené asijské fusion bistro Závitkárna na Letné zahrnuje do svého stálého menu nově i kapří závitek.

Srdce závitku s kaprem z Kalendovy Chabrybárny tvoří kapří filety nakládané v nálevu z citronové trávy, limetových listů a skořice, které jsou následně smažené v tempuře. Doplňuje je mango, pažitka, korejský okurkový salát, listy bazalky a kim-chi majonéza.

V posledních letech Češi rádi experimentují s kaprem. I my v Závitkárně si moc rádi hrajeme, vymýšlíme a představujeme oblíbené suroviny zakomponované do našich tradičních letních závitků. Již se moc těším na první take-away objednávky,“ komentuje Tereza Sekyrová, majitelka a kreativní duše Závitkárny.

Fusion bistro Závitkárna otevřela v listopadu 2019 Tereza Sekyrová, která tak zrealizovala svou vášeň pro moderně interpretovanou asijskou klasiku v podobě letních závitků. Se svým týmem vymýšlí originální chuťové variace, jež se stávají gastronomickým zážitkem i základem zdravého životního stylu.

Trendy bistro snoubí i v interiéru západní kulturu s východní a vytváří tak inspirativní zelený prostor, který hostům umožňuje pohodlně sledovat proces samotné přípravy pokrmů.

Dominantou celého prostoru je přípravný pult ve tvaru písmene L po obvodu potažený plechem

se strukturou jemných vlnek a charakteristickým odstínem tyrkysově zelené.

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.